Na Karvinsku nově onemocnělo koronavirem přes sto horníků z Dolu Darkov a jejich rodinných příslušníků. Jinde v republice je ale situace o poznání klidnější, epidemie ustoupila a stát rozvolňuje opatření, která zaváděl kvůli šíření nákazy.

Skoro tři čtvrtiny z 8,7 tisíce doposud nakažených s nemocí již nebojují. Naprostá většina z nich se vyléčila. Tři stovky lidí, u nichž se covid prokázal, ale zemřely.

Vyhlídky na zlepšení či vyléčení svých aktuálních nemocí a výrazné snížení rizika komplikovaného průběhu nákazy koronavirem zajistíme, když se aktivně a hned začneme starat o své zdraví.
Patříte do koronavirem ohrožené skupiny? Jsou způsoby, jak své vyhlídky zlepšit

Co o vyléčených a zemřelých říkají podrobné statistiky ministerstva zdravotnictví?

Zdroj: Deník Data

Oběti především mezi seniory

Detailní data jasně potvrzují, že koronavirus je nebezpečný především pro seniory.

Medián, tedy prostřední hodnota věku tuzemských obětí, činí 80 let – to znamená, že polovina všech zemřelých byli osmdesátníci a starší. Nejstarším člověkem, který zemřel s koronavirem v těle, byla 104letá žena z Prahy.

Naopak nejmladší tuzemskou obětí byla 34letá žena z Příbramska. Skonalo také sedm čtyřicátníků.

Zdroj: Deník Data

Stoletý vyléčený

Nákaza ale ani u lidí v požehnaném věku automaticky neznamená smrt. Nejstarším vyléčeným je stoletý muž z Olomoucka. Uzdravilo se také 41 devadesátníků.

Ilustrační foto.
Osm set nakažených. Zdravotníky kosí virus nejvíce

V absolutním počtu hlásí nejvíce uzdravených věková skupina 40 až 59 let. Což je logické, neboť mezi nimi bylo i nejvíc nakažených.

„Platí, že 80 procent lidí prodělá nemoc bez vážnějších potíží s mírnými symptomy,“ říká Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Záleží především na tom, zda pacient nemá jiné závažné zdravotní obtíže.

Zdroj: Deník Data

Drsný začátek dubna

Nejvyšší počet obětí si nákaza vybírala na počátku dubna. V nejhorším týdnu od 6. dubna zemřelo celkem 71 lidí. Od té doby počet obětí setrvale klesá až na 16 zemřelých minulý týden.

Vědci intenzivně zkoumají nový typ koronaviru.
Vědci objevili nové mutace koronaviru. Jedna z nich je znepokojivá

Nejvíce lidí bylo po dvou negativních testech prohlášeno za vyléčené v předposledním dubnovém týdnu. Od té doby klesá i počet uzdravených, což je dáno tím, že nově nakažených přibývalo stále méně.

Co se týče regionů, podle středečních dat ministerstva nehlásilo 31 okresů žádného zemřelého. Naopak nejvíc obětí bylo v Praze. V přepočtu na počet obyvatel ale umřelo nejvíce nakažených v okresu Cheb, následují Domažlice a Břeclav.