V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se šéfredaktorkou Euractivu Anetou Zachovou a evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se zaměříme na stále více naléhavý problém střetu zájmů premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše. 

Evropské komisi totiž nestačí to, že Babiš dal svůj Agrofert do svěřeneckých fondů. Zůstává totiž podle auditu EU příjemcem zisků Agrofertu. Premiér opakovaně dává najevo, že na současném stavu nechce nic měnit. 

Andrej Babiš se v Ústeckém kraji postaví proti Ivanu Bartošovi
VIDEO: Debata lídrů skončila hádkou. Jste hulvát, řekl Bartoš Babišovi

Evropská komise, které podobně jako velké části členských států došla s Babišem a přístupem Česka trpělivost, dala jasně najevo, že Česko nemusí dostat 180 miliard z Plánu obnovy. Zatím bude podmínečně vyplaceno jen něco přes 20 miliard a pokud Česko Babišův střet zájmů nevyřeší, bude muset i tyto peníze vrátit. Česku dokonce hrozí zastavení vyplácení stovek dalších miliard z fondů EU.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme každou středu ve 12:00. Pořadem provází evropský editor Deníku Luboš Palata, hostem je Aneta Zachová, šéfredaktorka Euractivu.