Vedle pandemie se však Evropa musela v posledních měsících také vypořádat s bezprecedentními přírodními katastrofami jako povodně v Německu a Belgii či ničivé požáry v Řecku a Středomoří. Tyto a další události v Evropě i ve světě zajisté ovlivní budoucí směřování EU na mnoho let. I proto je tedy důležité, aby se ke směru, kterým se bude EU ubírat, vyjádřili i mladí lidé. Debata se tak věnovala tomu, co zaznělo ve středu dopoledne v projevu o stavu Evropské unie a jaké z toho lze dělat závěry.

Ekologické zátěže
VIDEO: Ekologické zátěže. Jak na škody po chemickém a těžkém průmyslu

Jaký vliv bude mít pandemie, ale i jiné události z posledního roku, na mladé Evropany? Jak bude vypadat směrování Evropy v dalších letech? Co můžeme očekávat od Konference o budoucnosti Evropy? A co může přinést následující rok a jak se aktuálním i budoucím výzvám postavit?

Další debata v rámci cyklu Café Evropa se zaměřila na téma: "Projev o stavu Evropské unie 2021 – jak hodnotí směřování Unie mladá generace?"

Debatu organizuje Evropská komise v ČR, Kancelář Evropského parlamentu a EUROPEUM Institute for European Policy. Mediálním partnerem debaty je Deník.cz.

Vše o unijních covid pasech. V debatě Café Evropa se dozvíte o tom, co potřebujete na prázdniny
VIDEO: Vše o covid pasech. V debatě se dozvíte, co potřebuje na prázdniny

Hosty debaty byli Johana Bázlerová, tvůrkyně, Jsemvobraze, Adam Trunečka, aktivista, STAND for Something; dobrovolník, Together.EU a Aneta Zachová, šéfredaktorka, Euractiv.cz

Moderátorem byl Martin Vokálek, zástupce ředitele, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

Akci budeme vysílat od 17:30 živě online a přímý přenos bude možné sledovat zde na stránce Deník.cz a Facebooku Deník.

Café Evropa v DeníkuCafé Evropa v DeníkuZdroj: DeníkCafé Evropa je formát debatování pro širokou veřejnost, který má za cíl neformálním způsobem zatraktivnit diskutování evropských témat většímu okruhu posluchačů. Organizátory debat jsou Zastoupení Evropské komise v ČR, Kancelář Evropského parlamentu a Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, ve spolupráci s regionálními středisky Europe Direct a Eurocentry. Cyklus diskuzí začal v prosinci 2015 a od té doby přinesl divákům přes 80 debat, během kterých měli možnost se zapojit do diskuze s experty z různých oblastí.

Diskuze Café Evropa probíhají v Praze i v regionech ČR a navštívili jsme s nimi již větší i menší regionální města, kde se s vámi i Deník.cz bude těšit na viděnou. V roce 2020 se projekt s ohledem na nepříznivý vývoj pandemie přesunul do online prostoru, díky čemu si našel i nové příznivce, ale v okamžiku, kdy to bude možné se těšíme s vámi na přímá setkání na živých debatách.

Debaty probíhají ve formátu 2-3 hostů a jsou moderovány jedním z našich zkušených moderátorů. Právě tento tým v roce 2021 doplnil Luboš Palata z Deníku. S Deníkem od letošního roku projekt diskuzí Café Evropa navázal mediální spolupráci. Materiály a záznamy z debat najdete jak na Denik.cz, na Facebooku Denik a regionálních FB, tak v tištěných vydáních Deníku.