V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se šéfredaktorkou Euractivu Anetou Zachovou a evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se zaměříme na pohled na české volby z evropské perspektivy. Evropská unie si po vyhlášení výsledků nepochybně oddechla, protože už se nebude potýkat s neodhadnutelným premiérem Andrejem Babišem. Babiš v poslední době navíc dával na odiv sympatie k pro EU stále méně přijatelnému maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi. 

Česko však bude muset dořešit výzvu v podobě zlepšení českého zákona o střetu zájmů, vyřešit Babišovi kauzy s evropskými fondy a případně vrátit i peníze, pokud už byly v rozporu s pravidly EU Agrofertu vyplaceny. Zajímavou otázkou také je, jak si z hlediska evropské politiky v nové vládě povede ODS a její předseda a zároveň asi nový premiér Petr Fiala. O tom a o mnohém dalším je dnešní další díl podcastu.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme každou středu ve 12:00. Pořadem provází evropský editor Deníku Luboš Palata, hostem je Aneta Zachová, šéfredaktorka Euractivu.

Deník Podcast

Podcast
Deník Podcast - Evropa pro Čechy
Poslouchejte každou středu na Deníku, Spotify nebo Apple Podcast