Ve třetí v sérii předvolebních debat Deníku jsem se vydali na sever Čech do Litoměřic, kde byl naším hostem europoslanec Pirátů Mikuláš Peksa, Štěpán Vizi z Centra pro dopravu a energetiku a večerem provázel expert Deníku na Evropskou unii, evropský editor Luboš Palata. Přímý přenos jste mohli sledovat zde, nebo na Facebooku Deník.cz a regionálních facebookových profilech Deníku.

Přímý přenos debaty:

Mikuláš Peksa, který je jedním z nejviditelnějších českých europoslanců, kandiduje za Piráty do Evropského parlamentu znovu. Peksa, přestože je spolu s kolegy v evropské frakci Zelených, je příznivcem atomových elektráren a jejich dalšího využití. A i v mnoha dalších pohledech na ekologii zastává pragmatický přístup.

Ilustrační snímek
Proč jít k eurovolbám? Český volič je tu silnější než německý

V debatě v Litoměřicích jsme se bavili hlavně o Green dealu, ale také o tom, proč Piráti už nekandidují v koalici se STAN, jaký mají vztah k evropským Zeleným, jak se dívají na ruskou agresi proti Ukrajině, jak jsou spokojeni se svojí rolí v české vládní koalici a jak se daří vládě Petra Fialy být proevropským kabinetem.

Další debata bude už příští úterý v podvečer v Olomouci, kde v 17:30 uvítáme ve Vlastivědném muzeu lídra kandidátky Sociální demokracie Lubomíra Zaorálka.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostechEvropa v souvislostechZdroj: se svolením EU

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.