Na jeho webu www.szif.cz můžete pod záložkou „Program rozvoje venkova“ sledovat tzv. „pobídky“ tedy vypsané nabídky dotací. Letos jsou plánována dvě kola příjmu žádostí: v červnu a v říjnu.

Jste-li mladí začínající zemědělci a splníte základní podmínky (např. věk do 40 let, velikost mikro nebo malého podniku), můžete získat na rozjezd a realizaci svých záměrů 45 000 eur.

Pro už zaběhnuté menší a střední zemědělské firmy jsou zase určené pobídky na investice do vlastní zemědělské produkce a zpracování. Může jít např. o farmářské prodejny, sklady či e-shopy.

Kromě toho jdou peníze z EU i na podporu nezemědělské činnosti, která je spjata s rozvojem venkova a životní úrovní tam. Jde např. o řemeslníky, dílny, opravny, agroturistiku apod. Dotační výzvy se vypisují zpravidla dvakrát ročně. Harmonogram pro letošní rok najdete ZDE

Důležité je najít si na webu www.szif.cz své „regionální pracoviště“, pod které spadáte a kde můžete konzultovat své záměry. Nevíte-li si rady, poradí vám na infolince uvedené na webu.

Seriál vzniká ve spolupráci se zastoupením EK v Praze.

Jak na peníze z fondů EUJak na peníze z fondů EUZdroj: Deník