„Náš evropský projekt“ je soutěž pro obce, městaa městské části, ve které se veřejnost zapojí do hlasování o nejoblíbenější projekt financovaný z evropských fondů. Soutěž probíhá pravidelně na Facebooku Zastoupení Evropské komise v ČR.

Veřejnost pak hlasováním rozhodne, které obce vyhrají finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti v celkové hodnotě přes 150 tisíc korun a „jednu all-inclusive“ cestu do Bruselu.

Pro obce, města i samotné čtvrti

Cílem soutěže „Náš evropský projekt“ je připomenout obyvatelům přínosy projektů podpořených z evropských fondů pro rozvoj jejich nejbližšího okolí, obce či města.

Již třetí ročník této soutěže vyhlašuje již zmíněné Zastoupení Evropské komise v České republice. Partnery akce jsou Svaz měst a obcí ČR, evropská informační síť Europe Direct a Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky.

Hlasujte na facebooku

Soutěžícími jsou obce, města a městské části, které do soutěže nominují jeden již dokončený projekt na svém katastrálním území spolufinancovaný z EU. Hlasování bude probíhat od 19. dubna do půlnoci 21. května.

Seriál o Fondech EU končí

Tímto dílem končí více než dvacetidílný seriál, který vás měl provést základními fakty o možnosti získávání peněz z Fondů Evropské unie.

Celý seriál, včetně rozhovorů s klíčovými politiky, najdete na této adrese.

Deník chce ještě jednou poděkovat za spolupráci zastoupení Evropské komise v ČR, konkrétně Magdaléně Frouzové a Josefu Schwarzovi, kteří odpovídali po několik měsíců na otázky, které kladl Luboš Palata.

Jak na peníze z fondů EUJak na peníze z fondů EUZdroj: Deník