V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se šéfredaktorkou Euractivu Anetou Zachovou a evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se budeme zabývat situací na Ukrajině.

Tak sice nevypukla válka, ale Rusko de facto okupovalo Luhansk a Doněck a navíc podpořilo nároky separatistů na další území na Ukrajině a Kyjevu vyhrožuje celkovým zničením. Západ jako celek, včetně takových zemí jako Austrálie nebo Japonsko přijal balík sankcí, který zasáhne ruské banky, oligarchy, nebo ruské politiky a zákonodárce. 

Luboš Palata
Moskva je mezi neválkou a tvrdou válkou s Kyjevem

Zelená pro Evropu.Zelená pro Evropu.Zdroj: DeníkZhoršení vztahů s Ruskem, které svojí agresorskou politikou způsobil ruský prezident Vladimir Putin, se však dotkne celkových ekonomických vztahů s Ruskem a zřejmě se v cenách plynu a elektřiny dotkne každého z nás. O tom, zda je naděje na ukončení krize s Ruskem, nebo náhradu ruského plynu plynem z Kataru a kolik by to státlo a mnohém dalším je dnešní podcast.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme každou středu ve 12:00. Pořadem provází evropský editor Deníku Luboš Palata, hostem je Aneta Zachová, šéfredaktorka Euractivu.