Bývalý ministr zahraničí a předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek vede velmi kvalitně obsazenou kandidátku Sociální demokracie do Evropského parlamentu. Vedle něho byla hostem už čtvrté evropské debaty Deníku, kterou jsme tentokrát vysílali z Olomouce, další kandidátka, obyvatelka Olomouce, vysokoškolská pracovnice a vědkyně Daniela Ostrá. Odbornou veřejnost zastoupil známý politolog olomoucké univerzity Pavel Šaradín a debatou provázel evropský editor Deníku Luboš Palata.

Přímý přenos debaty:

V debatě s bývalým šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem jsme probrali možnost dosažení míru na Ukrajině, zastavili jsme se u toho, jak to udělat, aniž by byl agresor Vladimir Putin odměněn. Bavili jsme se i o postavení pracujících v Česku, zastavili jsme se u toho, proč chudší Češi volí oligarchu Andreje Babiše a jeho hnutí ANO i jak se poučila Sociální demokracie ze smrtící koalice s hnutím ANO a co nabízí v evropské politice. Zda se má pokračovat v současné podobě Green Dealu, jak dál s už platící a téměř nezrušitelnou novou migrační dohodou a jak to udělat, aby platy v Česku odpovídaly alespoň výkonu české ekonomiky a nebyly jako nyní o třetinu menší.

Kateřina Konečná
VIDEO: Konečná v Kolíně. Podívejte se na předvolební evropskou debatu Deníku

O tom a o mnohém dalším byla debata, kterou jsme vysílali od 17:30 do 19 hodin v přímém přenosu na tomto místě a také na facebookových profilech Deníku.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostechEvropa v souvislostechZdroj: se svolením EU

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.