Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko si zazpívalo koledy

120 000 lidí si ve středu večer přišly zapívat koledy na náměstí, návsi, do kostelů i obchodních center. K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se připojily desítky míst z celé České republiky i ze zahraničí. Největší sbor koledníků spustil přesně v 18 hodin Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši.

Děkujeme všem zúčastněným a již nyní se těšíme na příští ročník, který se uskuteční 13. prosince 2017

Kde jsme zpívali

Česko zpívá koledy 2016

OBRAZEM: Obyvatelé Nového Strašecí zpívali koledy v knihovně

Nové Strašecí - I letos se obyvatelé Nového Strašecí na Rakovnicku přidali k celorepublikové akci Česko zpívá koledy. Asi čtyřicet lidí se sešlo ve středu v městské knihovně i se starostou Karlem Filipem, aby úderem osmnácté hodiny začali zpívat. Na klávesy je doprovodila Pavlína Tondrová.

Takhle se koledy zpívaly v Němčicích, Plumlově, Konici a Kostelci

Prostějovsko - Česko zpívá koledy je unikátní a již tradiční akce Deníku, kdy se celá země spojí a v jeden moment zpívá koledy. Jak vypadal středeční večer v obcích na Prostějovsku? Zpívalo se na osmi místech. Podívejte se ve fotogalerii na některá z nich. 

Nymburský deník: Děkujeme vám, že jste s námi zpívali koledy

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Druhá středa v prosinci už tradičně patří celostátní akci Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník společně s Rádiem Region, radnicemi, spolky a dalšími zájmovými organizacemi. Na Nymbursku se ke zpívání koled společně v jeden moment sešlo kolem sedmi set lidí.

Divokej Bill: Měli jsme zimní spánek

Praha - Minirozhovor s Vaškem Bláhou, frontmanem skupiny Divokej Bill, která vystoupila ve středu 14. prosince na pražském Staroměstském náměstí v rámci akce Česko zpívá koledy.

Nesem vám noviny, znělo na třicítce míst Vysočiny

Vysočina – Jedny z nejoblíbenějších a současně nejkrásnějších českých koled a písniček zazněly v jeden čas na čtyřiatřiceti místech Vysočiny.

Lidé zapomněli na vánoční shon a zazpívali si spolu koledy

Náchod /FOTO/ - Ve vstupní hale Městské knihovny v Náchodě se dnes, v podvečer 14. prosince, zpívaly tradiční vánoční melodie.  Příchozí se připojili už k šestému ročníku akce Česko zpívá koledy.  

OBRAZEM: Kutnohorsko zpívalo koledy

Kutnohorsko - Úderem 18. hodiny se ve středu celé Česko rozeznělo zpěvem koled. Hned na sedmi místech se zpívalo také na Kutnohorsku. K celonárodní akci Česko zpívá koledy se přidaly Kutná Hora, Čáslav, Holšice, Hlízov, Dobrovítov, Kácov a také Dolní Bučice, které se letos zapojily vůbec poprvé.

Při zpívání koled v Obecnici zavoněl jablečný závin

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Na tři stovky lidí z Příbramska se ve středu sešlo na návsích, u kapliček, kostelů či obecních úřadů, aby si společně zazpívali šestici těch nejznámějších českých koled v rámci dalšího ročníku akce Česko zpívá koledy.

Vánoční koledy si na Blanensku zazpívala asi tisícovka lidí. Na dvanácti místech

Blanensko – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši, Vánoce, Vánoce přicházejí. Tyto a někde i další koledy zněly ve středu večer na dvanácti místech Blanenska. Stovky lidí se tak připojily k tradiční akci regionálního Deníku Česko zpívá koledy. V celé republice se zpívalo na téměř osmi stovkách míst.

Náměstím se nesl zpěv koled

Chrudim – „Já jsem malá, málo umim, protože se lidí bojim," tuto starou říkanku z Poličska dávají k dobru děti z folklorního souboru Kuřátka během jejich vystoupení na Resselově náměstí v Chrudimi. Spolu s nimi tu české koledy zpívá na 150 dalších diváků.

Partneři

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení