Česko si zazpívalo koledy

Děkujeme všem za účast na sedmém ročníku akce Česko zpívá koledy. I letos jsme si společně zazpívali koledy na více než 800 místech po celé ČR i v zahraničí. Přejeme Vám pohodové prožití Vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku.

Kde jsme zpívali?

Zobrazit mapu

Česko zpívá koledy 2017

Nesem vám noviny znělo Valašskem, koledy zpívaly stovky lidí

FOTOGALERIE / Na dvě stovky lidí dorazily ve středu 13. prosince před osmnáctou hodinou na terasu vsetínského Domu kultury na sedmý ročník celostátní akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Zpívání koled se na Pelhřimovsku stalo oblíbenou tradicí

Pelhřimovsko – Koledy ovládly ve středu 13. prosince centrum Pelhřimova. Na Masarykově náměstí se s úderem osmnácté hodiny sešlo několik stovek lidí, aby si společně zazpívaly v rámci celostátní akce Česko zpívá koledy.

AKTUALIZOVÁNO

V Polničce koledy zazněly již potřetí

Polnička – Letos již potřetí se do akce Česko zpívá koledy zapojili v Polničce na Žďársku. Zazpívat si sedm vybraných vánočních písní přišlo ve středu večer na prostranství před tamní školou zhruba dvě stě až tři sta lidí.

Ve Vojnově Městci se zpívaly koledy v záři prskavek

Vojnův Městec - Před kostelem svatého Ondřeje ve Vojnově Městci zpívalo ve středu 13. prosince koledy na sto padesát dětí a dospělých. První tón udával starosta Karel Malivánek.

VIDEO: I v Třebíči se zpívaly koledy

Třebíč – Už posedmé se v také v Třebíči uskutečnila akce Česko zpívá koledy. Jako vždy v posledních letech si lidé přišli společně zazpívat, potkat se, nasát vánoční atmosféru na náměstíčko před Zadní synagogou.

Koledy zněly na náměstí i na návsích

Havlíčkobrodsko – Stovky lidí se ve středu v podvečer sešly na Havlíčkobrodsku, aby si společně zazpívaly tradiční vánoční koledy. Zimní krajinou zněly nejoblíbenější české koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma nebo Pásli ovce valaši.

OBRAZEM: Kouzlo Vánoc připomněly koledy

Náchod - Hodiny na věži náchodské radnice odbily osmnáctou hodinu a v nedaleké městské knihovně zazněly první tóny vánočních koled. Kapela Klapeto opět navodila skvělou atmosféru a ke zpěvu dětí z Déčka se přidali i všichni příchozí. 

Koledami s Deníkem zahájili jednání zastupitelstva

FOTOGALERIE / Potřetí v sedmileté historii akce Česko zpívá koledy se do ní ve středu 13. prosince zapojili na Velehradě. 

OBRAZEM: Tachovsko zpívalo koledy

Tachovsko - Studánka, Ctiboř, Chodský Újezd, Stříbro a Staré Sedliště, jsou místa, kde se ve středu večer konala akce Česko zpívá koledy.

OBRAZEM: Nejen Valdštejnským náměstím zněly koledy

Jičínsko - Čtyřicet lidí se sešlo na Valdštejnově náměstí v Jičíně, aby společně u rozsvíceného vánočního stromu zazpívali pět oblíbených koled.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Takhle zpívali koledy lidé z Českokrumlovska

Českokrumlovsko /VIDEO/ - České koledy se nesly ve středu napříč regionem ve stejnou dobu a ve stejném pořadí. Lidé s chutí zpívali u stromečků sami nebo za doprovodu muziky, sborů či s písničkami z Českého rozhlasu. A mnohde k tomu nechybělo občerstvení.

AKTUALIZOVÁNO

Na Slovácku zpívalo na tři tisíce koledníků

VIDEA / FOTOGALERIE / V jeden čas na různých místech nejen České republiky, ale i světa. Sedmý ročník akce Deníku Česko zpívá koledy naladila na blížící se svátky tisíce lidí po celém světě. Nevyhnula se ani největšímu městu na Slovácku – Uherskému Hradišti.

Stovky lidí na Pardubicku spojily tóny koled

Pardubicko - Přibližně tisícovku lidí na Pardubicku dnes večer spojil zpěv koled.

OBRAZEM: Přes tisíc lidí z Liberecka si zazpívalo koledy na 17 místech

Liberecko – Akce Deníku Česko zpívá koledy se konala na 17 místech na Liberecku. Před radnici přijela zpívat koledy kapela Čechomor

Česko zpívá koledy, Strakoničtí opět zaplnili náměstí

Strakonice /VIDEO/ - Akce Česko zpívá koledy, kterou už posedmé organizuje Deník, přilákala ve středu 13. prosince 2017 na strakonické Velké náměstí opět stovky lidí.

Partneři

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT