Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

19.2.2018

Prolézačky ve stromech jsou v Oseku hit. 3D bludiště rozšíří

Nad rybníkem v Oseku na Krušnohorsku vznikne nová vyhlídka, která bude vypadat jako hrad. Vstupné letos zůstane na loňské úrovni.

16.2.2018

Turisté se dočkají trasy propojující dvě pohoří, povede národním parkem

Propojit Krušné hory s Lužickými horami může hřebenová trasa vedoucí přes Národní park České Švýcarsko. Hřebenovka Kammweg získala na saské straně Krušných hor mezinárodní ocenění a nyní je ve hře, že by se o něj mohlo ucházet také její pokračování přes národní park. Aby to však bylo možné, musí projít úpravami, které obě pohoří spojí.

15.2.2018

Hodně žiji v offline světě, říká „vypravěč“ Ladislav Zibura

Krátce po šestnácté hodině vstoupila do prostor Experimentálního studia hlavní hvězda večera, Ladislav Zibura. Čekaly ho dvě cestovatelské projekce, které  byly vyprodané do posledního místa  a ještě předtím stihl výlet na Ještěd. 

14.2.2018

Moldaváček jezdí do hor denně. Na části trasy ho ale nahrazuje autobus

Kdo má rád pohledy z výšky a ševelení motoráčku, má teď ideální příležitost. Krušné hory totiž díky dobrým povětrnostním podmínkám nabízejí krásné výhledy do vnitrozemí.

13.2.2018

Trať Jizerské 50 je na mapách. Google již zveřejnil záběry

Týden před startem Jizerské padesátky je trasa tohoto legendárního běžkařského závodu dostupná už i ve virtuální podobě. Společnost Google totiž dnes zveřejnila záběry z lednového snímání oblíbené běžkařské trasy speciálním přístrojem Street View Trekker. V Mapách Google je tak premiérově k dispozici 360stupňový náhled celé tratě.

13.2.2018

Heřmaň vybuduje naučnou stezku se sportovními prvky

Naučnou stezku se sportovními prvky vybudují v Heřmani na Písecku, získali na ni stoprocentní dotaci. Rozpočet na stezku je 1,4 milionu korun. 

12.2.2018

Zámecký park v Postoloprtech otevřou pro veřejnost celoročně

V zahradě renesanční památky Postoloprty plánují výměnu lamp veřejného osvětlení.

11.2.2018

Trabanty jedou do Indie. Dan Přibáň zahájil cestu u Rudolfina

Fanoušci „bakelitového zázraku“ značky Trabant a cestovatele Dana Přibáně se sešli před Rudolfinem. Cestovatel tu se svými přáteli symbolicky zahájil další cestu, která povede z Indie do České republiky. Vozidla pojedou do Indie lodí. Kromě Přibáně dorazili i další řidiči s trabanty.

9.2.2018

Češi si oblíbili Dubaj. Loni jich tam přijelo na 70 tisíc

Dovolená v Dubaji? Pro Čechy stále oblíbenější turistická destinace. V Loňském roce si ji nenechalo ujít 69 476 z nich, tedy o čtvrtinu více než v roce 2016. A nejpopulárnější ze sedmi států Spojených arabských emirátů nelákal jen je. Celkem do Dubaje v roce 2017 zavítalo rekordních 15,79 miliónů návštěvníků z celého světa.

8.2.2018

Známou rezervaci Soos čekají vylepšení za miliony korun

Národní přírodní rezervaci Soos nedaleko Františkových Lázní čekají velké změny. Díky investici zde vznikne nové turistické zázemí – nová centrální budova s pokladnou, expozicí, výstavním prostorem a důstojným zázemím pro personál nebo třeba také přednáškovým altánem.

6.2.2018

Konec nudy. Muzea chystají moderně pojaté výstavy s interaktivními prvky

Konec nudnému opakování dat. Muzea na Vyškovsku a Blanensku chystají změny, které přiblíží místní dějiny zábavnou formou.

5.2.2018

Výstava o Popelce na zámku Moritzburg se chýlí ke konci

Poslední tři týdny mají návštěvníci možnost navštívit výstavu s tématem oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku na zámku Moritzburg v Německu.

5.2.2018

Po stopách Vztekliny. Podívejte se na místa, kde se točil úspěšný seriál

Chcete natočit kriminální seriál, který bude mít u diváků úspěch? Natočte ho na Šumavě. Dokladem toho je nejen veleúspěšná Policie Modrava, jejíž třetí řada se již chystá, ale i minisérie Vzteklina, kterou vysílá Česká televize. Šestidílný seriál s Kryštofem Hádkem v hlavní roli poráží ve sledovanosti Modrý kód na Primě i Výměnu manželek na Nově. Vydal jsem se proto na místa, kde se loni Vzteklina natáčela.  

4.2.2018

Přijďte se zahřát do podzemí! Jeskyně lákají k netradičním procházkám

Zima nám letos zatím moc nepřeje, nemusíme ale zoufat. Jeskyně totiž nabízejí řadu lákadel, jež zpestří víkendové nicnedělání. Obdivujte krásy dómů, nechte se okouzlit krápníky, jeskynními perlami, pozorujte jedinečnou zvířenu či spánek netopýrů, vyražte s baterkami na průzkum „koblih” i plynových jezírek. Pro odvážnější tu jsou dokonce adrenalinové trasy plné bláta i plazení.  

4.2.2018

Archeologové z Brna jedou pátrat do Ománu. Po zaniknutém jezeře

Malá školačka si nese domů v aktovce román Lovci mamutů. Při listování knihou se tehdy devítiletá Inna Mateiciucová rozhoduje, že bude archeoložkou. O čtyři desetiletí později se jako vedoucí výzkumného týmu chystá na historicky první českou archeologickou misi do arabského Ománu.

3.2.2018

Inspirovali se z Jizerek, nálepkou přispějí bežkaři na údržbu

Na úpravu harrachovských tratí mohou běžkaři přispět nálepkou. Před pár týdny spustilo Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu jejich prodej, aby získalo peníze na údržbu běžkařských tratí v okolí Harrachova.

2.2.2018

Zámek Kynžvart opět přichází s netradičními prohlídkami

Přestože návštěvnická sezona památek ještě nezačala, ti, kteří se už nemohou dočkat, mohou navštívit zámek Kynžvart.

30.1.2018

Za krutými mrazy i nástrahami džungle. ČT láká na nový dokument

Na osm míst naší planety zavede diváky nový unikátní dokumentární cyklus České televize Na vlastní nohy. Režisér Rudolf Havlík jej natáčel pět let. V každém dílu se věnuje jinému příběhu první nazvaný Apokalypsa, který diváci uvidí už zítra, se odehrává za polárním kruhem na souostroví Špicberky.

27.1.2018

Magistrála sněhem zasypaná

Několik nádherně upravených běžeckých stop vedle sebe, krásná krajina a příjemný výškový profil tras - to vše najdete na Šumavě. Běžkaři si tu budou připadat téměř jako v ráji.

24.1.2018

Nejlepší hotel na světě? Nachází se v Kambodži, bodovala však i Evropa

Cestovatelský portál TripAdvisor zveřejnil letošní žebříček nejlepších hotelů na světě. Vítězem 16. ročníku ceny Traveler’s Choice Awards se stal kambodžský „kvetoucí“ hotel Viroth’s Hotel v Siem Reapu. Hosté ve svých hodnoceních oceňují výjimečné jídlo, skvělý personál či všudypřítomnou zeleň, která pokrývá i stěny hotelu. V žebříčku se umístila i řada evropských hotelů, žádný český však do užšího výběru nepostoupil.

24.1.2018

Podkrkonošský region zatraktivní putování za sourozenci Čapkovými

U příležitosti 100. výročí založení Československé republiky se sourozenci Karel, Josef a Helena Čapkovi dočkali nového webového portálu. Turisté na něm mohou najít inspiraci pro své výlety. 

24.1.2018

Výprava za hroby. Průvodce představí osobnosti pochované na hřbitově v Brně

Bojovali ve světových válkách. Učili několik generací studentů. Bavili Brňany v divadlech. Na brněnském Ústředním hřbitově je pochovaných spousta významných osobností. Po místech jejich posledního odpočinku lidi provede nedávno dokončený projekt Průvodce po hřbitovech.

23.1.2018

Wroclaw: Domov trpaslíků, katedrál a ohrožených druhů

V noci zde možná narazíte na víc trpaslíků než lidí. A přes den zapomenete, že jste v sousedním Polsku, turisté totiž objeví krásy Afriky, Japonska či tzv. malého Vatikánu. Wroclaw je ale vyhlášena především svými mosty, kostely a historickými i moderními architektonickými skvosty a romantickými parky. Město kousek od našich hranic navíc potěší pestrou nabídkou akcí pro rodiny s dětmi a podráždí i chuťové pohárky gurmánů.

22.1.2018

Labská stezka je nejlepším turistickým produktem

Labská stezka se po roce znovu stala držitelkou prestižního ocenění. 18. ledna na brněnském výstavišti získala 1. místo ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 v kategorii Nejlepší turistický produkt. Vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu, dlouhá je téměř 1 300 kilometrů. Odborníci ji dokonce hodnotí jako fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasu.

20.1.2018

Kam na nevšední zimní kratochvíle, aneb Když sněhulák už nestačí

Sníh neznamená jen sjezdové lyžování či běžky. Už i u nás řada středisek nabízí alternativní zimní radovánky, jako jsou snowtubing či snowkiting, jež ocení jak sportovci, tak i rodiny s dětmi. Ti nejodvážnější mohou plachtit s větrem o závod na ledovém zrcadle na přehradě Lipno. Na méně akční povahy čekají řádně upravené sáňkařské trasy, ledová království nebo projížďky na saních za psím spřežením pod dohledem zkušených instruktorů. 

20.1.2018

Trať pro horská kola oživí svahy Mariánského údolí. Sportovce přivítá na jaře

Na více než dvacet kilometrů nových přírodních tratí v Mariánském údolí se mohou těšit cyklisté z Brna a okolí. Otevřou se jim ale nejdříve v květnu. Stavba sice měla být hotová na konci minulého roku, jenže ji zdrželo odvolání představitelů Mokré-Horákova.

20.1.2018

Whirlpooly? Ve zlínských lázních se návštěvníci dočkají už na podzim

Už za půl roku se budeme moci ve zlínských lázních koupat ve dvou nových whirlpoolech. U padesátimetrového bazénu plánuje město zbudovat novou odpočinkovou a relaxační zónu. Pracovat se začíná v dubnu, hotovo má být na podzim. Úpravy vyjdou na 34 milionů korun.

19.1.2018

Romantika dávných lásek láká k valentýnským výletům

Historické drby dokážou učinit minulost půvabnou – a to tím spíš, pokud se jedná o historky o lásce. Spoustu inspirace v tomto směru – a třeba i podnětů k výletu v rámci oslav svátku zamilovaných svatého Valentýna – nabízí nový počin Středočeské centrály cestovního ruchu: brožura nazvaná Milostné příběhy středních Čech.

19.1.2018

Zámek Tachov chystá novou sezonu. Vystaví sklo, porcelán i knihovnu

Sbírku v Tachovském zámku rozšířily nové předměty. Návštěvníci se mohou těšit například na novou komodu, pohárky z jabloneckého červeného skla, čajovou soupravu z vzácného anglického porcelánu, nebo nové prostírání.

18.1.2018

Petrovku budovali s nejvýše postaveným jeřábem v republice

Částku 120 milionů korun vkládá investor, společnost Snowy Chalet, do obnovy Petrovky. Jedna z nejstarších krkonošských bud, která se nachází v nadmořské výšce 1288 metrů, zhruba pět kilometrů severně od Špindlerově Mlýna, vyhořela v srpnu 2011. Její stavba výrazným způsobem pokročila.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT