Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

25.7.2018

Výlet pro malé badatele. Liberec láká na dvě zábavná science centra

V raném dětství probíhá nejrychlejší fáze růstu a vývoje mozku. Děti začínají vnímat svět, vytvářejí si základy svých sociálních dovedností a posilují kognitivní funkce. Vezměte je proto na vědecko-zábavní výlet do Liberce a pomozte jim se rozvíjet.

25.7.2018

Brněnští studenti značili turistické trasy u filipínské sopky. Počesku

Oblast kolem filipínské sopky Mt. Kanlaon na ostrově Negros má nově zhruba dvacet kilometrů turistických tras, které jsou značeny podle standardů Klubu českých turistů. Trasy jsou výsledkem práce studentů Mendelovy univerzity v Brně. Lidé se tak mohou vydat za místními vodopády a nádhernými výhledy do tropické krajiny podobně jako v České republice po červené, modré, žluté nebo zelené značce.

25.7.2018

Vyrazte do Beskyd za selskou secesí, slivovicí a cimbálovkou

Od ostatních pohoří naší země se Beskydy liší jakousi příjemně domáckou atmosférou snad je to tím, že jsou jako jediné naše hory po staletí kontinuálně obydleny stále stejnou populací.

25.7.2018

Jaroměřický zámek se vrátí do dob Marie Terezie. Představí se i hrabě Kounic

Mezi zábavu na letní prázdninové večery patří noční prohlídky na zámcích a hradech. Za tradiční lze považovat noční prohlídky na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde se pravidelně pořádají mnoho let. I na letošní sezónu si tam připravili další ročník. Tentokrát slibují, že prohlídky s názvem Smlouva tří spodniček budou spíše netradiční.

24.7.2018

Hitem léta je nová bobová dráha na Klínech. Za pár dní se svezly tisíce lidí

První letní bobovou dráhu na české straně Krušných hor, otevřenou minulou středu na Klínech, navštívilo už několik tisíc lidí. „Zájem je velký,“ těší šéfa Sport areálu Klíny Josefa Dlouhého. Během necelého týdne provozovatelé zaznamenali 2500 jízd na bobech, v pátek dokonce 750, protože nabídli i večerní bobování.

24.7.2018

VIDEO: Kvůli kalamitě mizí stromy i se značkami. Turisté bloudí

Kůrovcová kalamita způsobuje problémy i turistům. Pod rukama dřevorubců a rameny harvestorů totiž mizí smrky s turistickými značkami na desítkách kilometrů tras.

24.7.2018

Neporušená příroda a unikátní památky, to je Vysočina

Podle ekologů je Vysočina nejzachovalejší částí České republiky zdejší příroda je nejčistší a nejméně narušená civilizací. Je to i končina velmi proměnlivá. Najdete zde různé typy krajiny od drsných lesnatých oblastí přes rybníky s romantickými zákoutími až po sluncem prozářené roviny sousedící s Moravou.

24.7.2018

Překrásná příroda s minimem turistů. Objevte poklady slezských Jeseníků

Nejvyšší moravské hory jsou báječný kus světa, zvláště v létě tady zaručeně pookřejete na duchu i na těle. Svým způsobem je pro Jeseníky výhodou, že zatím nejsou tolik frekventované jako třeba české hory. Člověk tu má víc klidu jak pro sebe, tak pro pohodu se svými blízkými.

24.7.2018

Jako v Jurském parku. Vydejte se Českem po stopách pravěkých ještěrů

Setkat se s tyranosaurem nebo se vyfotit v hlavě imaginárního fotosaura. To vše a mnohem víc můžete zažít v dinoparcích, kterých je pět na území Česka, další dva na Slovensku a jeden je dokonce ve Španělsku.

24.7.2018

Nový přístav má do Hodonína nalákat turisty. Chystá se prodloužení Baťova kanálu

/VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ Nejnákladnější záměr, který ministerstvo dopravy plánuje pro funkční období nové vlády na vodě jižní Moravy, je prodloužení Baťova kanálu do Hodonína.

23.7.2018

Singltreků stále přibývá. Nová cyklotrasa vznikla v České Lípě

Příznivci cyklojízdy v terénu na Českolipsku mohou jásat. Za trailovou tratí už nemusí jen na Polevsko, mohou zajet na českolipský Špičák. Brzy se tratě dočkají i cyklisté v Jablonném v Podještědí.

23.7.2018

Autor herní krajiny v Krkonoších: Je to takové dětské hřiště na steroidech

Pražský sochař Matěj Hájek se proslavil, když jako člen recesistické skupiny Ztohoven pověsil na Pražský hrad červené trenýrky. Umí i šikovně tvořit. Absolvent Akademie výtvarných umění je spoluautorem dětského parku Bororo v pražské zoo, vytvořil ho společně s architektkou Terezou Kučerovou. Spolu dali také podobu Herní krajině Pecka ve Velké Úpě.

23.7.2018

Dusot kopyt i hřmot děl. Josefkol vrátil čas o sto let zpět

Do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem se už pojednácté sjeli historické kočáry, mistři opratí a mistři starých řemesel. Festival slavnostně začal v sobotu v jednu hodinu a pokračoval až do nedělních večerních hodin.

23.7.2018

Cyklostezka vedoucí podél Ohře bude delší o dalších pět kilometrů

O téměř pět kilometrů bude delší páteřní cyklostezka Ohře, a to od Karlových Varů směrem severovýchodním.

23.7.2018

Šikland: Zažijte westernovou dovolenou uprostřed Vysočiny

Šiklův mlýn je největším přírodním zábavním areálem u nás. Uprostřed překrásné přírody Vysočiny, v nádherné lokalitě zalesněného údolí řeky Bobrůvky, čeká na rodiče s dětmi celodenní program ve westernovém městečku, relax na koupališti, zvířátka v zooparku a spousta originálních zážitků na připravených atrakcích.

23.7.2018

Konopiště sází na speciální akce. Lákají večerní prohlídky i výročí Žofie

Vysoké teploty a sucho zatím neohrožují výdělky provozovatelů památek na Benešovsku. Návštěvnost se pohybuje v podobných číslech jako v loňském roce, někde však zaznamenali slabší červen a začátek července.

22.7.2018

Létali vzduchem hlavou dolů. Motosraz ozdobilo adrenalinové představení

/VIDEO, REPORTÁŽ/ Motokrosaři ve vzduchu. Třeba i hlavou dolů. Spousta kapel, které málokdy zahrají na jednom místě. Dražba dresů pro dobrou věc. Návštěvníci Motosrazu ve Voděradech na Blanensku mají celý víkend na pilno.

22.7.2018

Gurmánské speciality v Mikulově: krétský guláš na cibulkách? Strifado z králíka

/VIDEO, REPORTÁŽ/ Festival Národů Podyjí nabídl gastronomický zážitek z dvaceti kuchyní z celé Evropy. Najíst se se sem přišly v průběhu sobotního odpoledne stovky hladových lidí.

22.7.2018

Král obhájil vítězství. Za 20 minut snědl úctyhodných 114 meruňkových knedlíků

/REPORTÁŽ/ V Miroslavi je nezvykle živo a proudí zde stovky návštěvníků z blízka i daleka. Všichni se přijeli podívat na dvacátý devátý ročník Miroslavského meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána, který se odehrává v historické části města.

22.7.2018

Zoo, kino, koncerty. Kousek za hranicemi se vám v létě o zábavu postarají

Saská města lákají i české turisty. Ti mohou vyrazit na sraz amerických aut, na prohlídku zoo nebo Muzea Karla Maye. 

22.7.2018

Komentované krmení: Levhartí rodina musí žít odděleně. Aby si rodiče neublížili

/VIDEO/ Vstup zdarma i s komentovanou prohlídkou nabídla lidem v sobotu dopoledne brněnská zoo. Vše jako připomenutí Johanna Gregora Mendela, jehož život letos slaví festival Mendel je… vědec. Lidé se k bezplatné prohlídce mohli přihlásit přes e-mail.

22.7.2018

Výheň a zvuk kovadlin. Obřanští obři předvádějí, jak ukovat mlýnské kolo

/VIDEO/ Jak se ková mlýnské kolo, mohli zájemci či nadšenci do řemesla spatřit v sobotu na cyklostezce z brněnských Obřan do Bílovic nad Svitavou. Osmý ročník setkání uměleckých kovářů Obřanský obr si u místního starého mlýna nenechaly ujít desítky lidí.

22.7.2018

Krkonoše mají novou atrakci. Pecka láká na devět metrů vysoké paroži i koloběžky

/VIDEO/ V nadmořské výšce 1062 metrů nad mořem vyrostla originální novinka s úžasným výhledem na Krkonoše i pohledem do zákoutí přírody.

22.7.2018

Děti v Brně projdou kosmickým výcvikem. Zjistí, kolik by vážily na Venuši

/FOTOGALERIE/ Projít se po Marsu, vstoupit do kokpitu vesmírného raketoplánu nebo se točit v gyroskopu. Na tyto zážitky se mohou těšit lidé, kteří do konce srpna navštíví výstavu Cosmos Discovery na brněnském výstavišti.

AKTUALIZOVÁNO
21.7.2018

VIDEO: Automobiloví stařečci se předvedli v Olomouci v plném lesku

Automobiloví veteráni vyrobení do roku 1939 zaplnili Rudolfovu alej ve Smetanových sadech v Olomouci. V sobotu se tam konal už jubilejní XX. ročník Hanáckého okruhu, soutěže historických automobilů a motocyklů.

21.7.2018

Prázdninové tipy pro děti i rodiče. Získejte zážitky na všechny způsoby

Pořádný adrenalin střídaný sluníčkem a dováděním ve vodě, pak zase porce zábavy, dobrodružné nocování a potom třeba prohlídka hradu či zámku, kde z obrazů, sbírek a nábytku mluví staré příběhy. To všechno a mnohem víc nabízejí prázdniny. A my vám přinášíme pár tipů či inspirací z palety letních možností.

21.7.2018

Stovka se začíná rýsovat. Harrachovské desítce přibyla další nula

Obří číslo 10, které tvoří modříny uprostřed smrků, ozvláštňuje les nad Harrachovem už dlouhá desetiletí. Pokud se však na proslulý symbol na Bílém kopci podíváte letos na podzim, uvidíte náznak další nuly. Z desítky bude stovka, která připomene 100. výročí založení Československa.

21.7.2018

Skvosty. Plzeň zdobí vozy, kterými jezdil Masaryk, Lída Baarová nebo Sinatra

/FOTOGALERIE/ Unikátní expozice Skvosty s vůní benzinu představuje od čtvrtka do neděle v plzeňském DEPO2015 dvě stovky atraktivních automobilů. Zhruba polovinu tvoří historické vozy, druhou půlku pak luxusní automobily.

21.7.2018

Voda v přírodních koupalištích? OK. Kromě Brněnské přehrady a nádrže Výrovice

Krajští hygienici v pátek zveřejnili hodnocení výsledků odběrů vody v koupacích oblastech ve volně přírodě, které pravidelně kontrolují, za tento týden.

20.7.2018

Vzácné šperky střeží dvoje dveře. Klenotnici otevřeli na den Mendelova narození

Dvoje masivní dveře otevřeli v pátek dvěma starodávnými klíči. Klenotnice Augustiniánského opatství v Brně je nově přístupná veřejnosti. Patří mezi nejstarší dochované prostory tehdejšího cisterciáckého kláštera.

20.7.2018

Klatovy budou mít novou atrakci, lanová stezka otevře za pár dní. Podívejte se

Nová lanová stezka v Mercandinových sadech v Klatovech už poutá pozornost mnoha návštěvníků, ale na jeho vyzkoušení si ještě musí několik dní počkat.

20.7.2018

Nejlepší koupání v jižních Čechách: máme pro vás sedm tipů

Nejste příznivci chlorované vody v bazénech a dáváte přednost přírodnímu koupání? Máme pro vás sedm tipů, kam na jihu Čech vyrazit. Vodní nádrže, pískovny či rybníky. Vybere si opravdu každý.

20.7.2018

Polička otevřela po letech unikátní hradby, obepínají celý střed města

Po několika letech byly opět zpřístupněn celý turistický okruh po městských hradbách v Poličce na Svitavsku, které jsou v celé střední Evropě unikátní.

20.7.2018

Kutná Hora: Historický klenot na seznamu UNESCO láká i vinicí či bobovou dráhou

Nikde jinde nemají v jednom městě hned dvě architektonicky jedinečné katedrály. I to jistě přispělo k zápisu Kutné Hory na seznam UNESCO ocitla se na něm jako teprve čtvrté české město! Bývaly dokonce časy, kdy mohla bohatstvím a mocí soupeřit s Prahou a byla nazývána „druhým hlavním městem“. Co z těch dob dodneška zbylo?

20.7.2018

Rostou! Plné košíky hub si odnesete ze Šumavy a Beskyd

Letošní houbařská sezona začala zhruba o měsíc dřív, než je obvyklé. Může za to teplé počasí a nedávné srážky. Největší houbařské žně zatím probíhají hlavně v příhraničí. 

20.7.2018

Úzkokolejka v Trpístech zmizela prakticky beze stopy

/PÁTRÁNÍ PO ZANIKLÉ VLEČCE/ Před sto lety vozily malé vláčky materiál mezi Trpísty a nedalekou cihelnou. Jenže úzkokolejnou vlečku po válce zrušili a dnes je téměř nemožné dohledat alespoň nepatrné stopy, které tříkilometrová železniční trať v krajině u Stříbra na Tachovsku zanechala. 

19.7.2018

Praha poprvé otevře vilu Karla Čapka. Komentovaných prohlídek bude jen pár

Domov jednoho z nejznámějších českých spisovatelů. Praha 10 na krátko otevře vilu Karla Čapka. K příležitosti stého výročí založení Československa připravuje tato městská část několik komentovaných prohlídek. Návštěvníci se tak dozví zajímavé informace nejen z Čapkova života, ale i ze života mimořádných osobností české historie, které vilu často navštěvovaly.

19.7.2018

Klopénky a doskočiště. Boskovické lesní cyklostezky se dočkaly novinek

Je to přesně rok, co Boskovičtí na okraji města otevřeli nový sportpark s lesními cyklostezkami. O víkendu na nich přibyly nové prvky.

19.7.2018

Hlučínský nadšenec obnovuje historické polní cesty

Před stovkami let se po polních cestách na Hlučínsku procházeli naši předkové. Převážně z důvodu agrární činnosti však téměř zanikly. Po občanské iniciativě se začíná s jejich obnovou.

19.7.2018

Klídek, pohoda, procedury a krása. To jsou Luhačovice

Tiché a příjemné město Luhačovice představuje čtvrté největší lázně naší země nabízí se zde více než 80 léčebných a relaxačně-rehabilitačních procedur! Ta možná nejdůležitější je ale zadarmo: klid, čistý vzduch, příjemní a vlídní lidé, zkrátka všestranná pohoda. Pokud by u nás mělo některé město kandidovat do známého italského hnutí Cittáslow „pomalu žijících“ měst pak by to určitě byly Luhačovice.

19.7.2018

Vyrazte do pohádkového světa Josefa Lady. Možná potkáte i kouzelného kocoura

Dnes patří k hvězdám aukčních síní. Ve své době to však Josef Lada neměl vůbec jednoduché. Dílo málokterého výtvarného umělce pozná na první pohled i malé dítě. V jeho případě to však platí beze zbytku.

19.7.2018

Je libo prohlídka nablýskaných veteránů? Můžete je vidět na zámku v Tovačově

Tovačovský zámek se stane jednou ze zastávek XX. Hanáckého okruhu, který startuje v sobotu 21. července dopoledne ze Smetanových sadů v Olomouci. Na sto patnáct automobilových a motocyklových veteránů do roku výroby 1939 budou moci obdivovat návštěvníci v době od 12 do 15.30 hodin v zámeckém parku.

18.7.2018

Rakouský Národní park Thayatal: Ráj pro pěší turistiku i milovníky starých hradů

Rakousko – Sledovat čápa černého, zahlédnout vydru nebo spatřit užovku podplamatou, jak se vyhřívá na slunci, mohou tiší a pozorní návštěvníci rakouského Národního parku Thayatal, který je jakýmsi protějškem Národního parku Podyjí na moravské straně řeky Dyje. Ta ostatně oběma parkům dala své jméno.

18.7.2018

Po stopách Babičky Boženy Němcové. Poznejte Staré bělidlo i Viktorčin splav

Nejslavnější česká kniha se odehrává v místech, kde vyrůstala nejdůležitější česká spisovatelka. Vyrazit do východních Čech po jejích stopách patří k národním povinnostem.

17.7.2018

Moravská Nivnice. Navštivte rodiště Učitele národů Komenského

Jeden z nejznámějších českých migrantů patří k zakladatelům moderní pedagogiky. Poslední biskup Jednoty bratrské Jan Amos Komenský je považovaný za jednoho z největších českých filozofů a spisovatelů. Vytvořil zábavnou metodiku výuky jazyků a psal na svou dobu i velmi originální učebnice.    

17.7.2018

Fronty na Mont Blanc? Francie kvůli turistům omezila přístup na jednu z cest

S přemírou turistů se nepotýkají jen přímořská letoviska, ale také slavná horská střediska. Francie se již rozhodla omezit přístup na jednu z nejvytíženějších cest, která na nejvyšší horu Evropy vede. Jedná tak zejména z obav o bezpečí velkého počtu turistů a horolezců, kteří se v posledních dnech na horu vydávají. Informoval o tom server BBC.

17.7.2018

Tisíciletý strom ve Švédsku bojuje o přežití, má však tuhý kořínek

To, že se s věkem často zhoršuje zdraví, neplatí jen pro lidské pokolení. Stejný problém řeší Švédsko i u nejstaršího stromu v zemi. Ten má už přes tisíc let, nazývá se Kvill Oak a údajně málem „skonal“ ještě před začátkem letošního léta. Určitá jeho část nicméně stále ukazuje, že jen tak lehce krásy tohoto světa zřejmě neopustí.

17.7.2018

Drsná romantika Jizerských hor vyzývá k cyklotoulkám

Oáza běžkařů se v létě mění na neméně oblíbenou lokalitu pro milovníky cyklotoulek. Jizerské hory jsou jednoduše kouzelné v jakékoli roční době, stačí jen trefit termín, kdy nejsou přeplněné turisty. A samozřejmě nesmí chybět dobré počasí.

17.7.2018

Přehrada Mšeno se dočká větších pláží. Písek poslouží i k nové soutěži

Náklaďák za náklaďákem v těchto dnech míří ke břehu mšenské přehrady u Prutu na Jablonecku. Navezou sem celkem 30 tun písku. Zdejší pláž se tak výrazně rozšíří.

17.7.2018

Volný čas se nejlépe tráví na jihu Čech, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

/INFOGRAFIKA/ Nejvíc bazénů a koupališť nabízí Moravskoslezský kraj, nejvíc hradů a zámků objevíte na Ústecku a z muzeí si můžete vybírat především ve středních Čechách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT