Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

4.7.2018

Ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše: Na dopravní situaci se připravujeme

/ROZHOVOR/ Stezka korunami stromů Krkonoše se stala hned během premiérové sezony turistickým hitem. V prvním roce ji navštívilo více než 330 tisíc lidí. Bezbariérová atrakce s pětačtyřicetimetrovou vyhlídkovou věží, vykukující z lesa v Janských Lázních u Hoffmanovy boudy, je otevřena celoročně s výjimkou Štědrého dne.

4.7.2018

Děčínská zoo láká přes prázdniny denně na komentované krmení zvířat

S příchodem letošních letních prázdnin spustila děčínská zoologická zahrada opět oblíbené ukázky komentovaného krmení zvířat.

4.7.2018

VIDEO: Na sraz harleyů z Lipna do Prahy na elektroskútru? Proč ne

Dvě stě padesát kilometrů a cestou několik dobíjení, to dnes čeká Vojena Smíška a Damiána Viktora, kteří vyrazili na sraz harleyů do Prahy.

4.7.2018

Barevná krása plazů. Ústecká zoo zmodernizovala svá terária

/FOTOGALERIE/ Ústecká zoo otevřela tři nová biotopová terária, která vznikla v dolním patře pavilonu exotária.

4.7.2018

Lichtenštejnský palác na pražské Kampě se výjimečně otevře veřejnosti

Ve čtvrtek 5. července se teprve popáté v historii otevře veřejnosti Lichtenštejnský palác v Praze. Jeden z nejstarších objektů Úřadu vlády ČR, kde pobývala například britská královna Alžběta II., bude otevřen v rámci 100. výročí od založení Československa od 10 do 18 hodin.

4.7.2018

Mamut, štola nebo úzkokolejka. Tipy, kam vyrazit ve východních Čechách

Akční a nezapomenutelné prázdniny se dají zažít i v Pardubickém kraji. Jednoznačně největší pozornost poutá resort Dolní Morava, kde od letoška stojí již pokřtěný obří mamut. Pro ty starší se pak letos otevřela Stamichmanova štola, k jejímuž zdolání a splnění úkolů budou návštěvníci muset mít aplikaci v telefonu. 

4.7.2018

Hrad Sovinec láká na šperkařský jarmark i na netradiční festival

O nadcházejícím prodlouženém víkendu bude na hradě Sovinci pořádně živo. Ve čtvrtek a v pátek zde proběhne akce Sovinecký šperk, na níž v sobotu a neděli naváže netradiční multižánrový festival Bubofest.

4.7.2018

Kostel sv. Petra a Pavla. K pravoslavné perle uprostřed Varů vede několik cest

Karlovarský kostel sv. Petra a Pavla nebo také ruský kostel ani omylem nepřehlédnete. Stojí v zástavbě převážně secesních vil v ulici Krále Jiřího a jeho pozlacené kopule jsou dobře viditelné už z dálky.

4.7.2018

Dovolená za humny. Pohraničí je plné špičkové zábavy

Nemusíte jezdit daleko, abyste zažili kouzelnou dovolenou. Ať se vydáte na sever či na jih, narazíte na spoustu zajímavých turistických atrakcí, o kterých jste neměli ani tušení. Není třeba kupovat drahé letenky za exotikou či vydávat majlant za adrenalinové zážitky, nasedněte do auta, nebo si pořiďte jízdenky a dobrodružství může začít. Nádherné zážitky s rodinou vás čekají hned za humny.

3.7.2018

Chomutovský zoopark se převlékl. Má nové chlupaté logo i vtipné infotabule

/FOTO, ANKETA/ Zmizel symbol zubra a objevila se celá skupina zvířat s veselými slogany. Další změny budou následovat.

3.7.2018

Kostel v Sazovicích aneb Jak se dostat do světové extraligy

Nádherná církevní stavba byla postavena až v roce 2017. Okamžitě se však stala jedním z vyhledávaných poutních míst v zemi. Přestože nemá malebná vesnice Sazovice na Zlínsku ani osm set obyvatel, může se pyšnit jednou z nejlepších staveb světa. 

3.7.2018

OBRAZEM: Do tajemné Mikulášské štoly může veřejnost. Stojí za prohlídku

Krušné hory mají další zajímavou lokalitu, která tam určitě přiláká množství turistů. Horské město Hora Svaté Kateřiny totiž po desetiletích přípravných prací otevřelo atraktivní Mikulášskou štolu pro veřejnost.

3.7.2018

Motorkáři z celého světa míří do Prahy. Oslaví narozeniny Harley-Davidson

/INFOGRAFIKA/ Staré, nové, speciální série i na zakázku vyrobení mazlíci. Bude se na nich jezdit, závodit, skákat a některé budou jenom sbírat obdiv. Holešovické Výstaviště bude od čtvrtka do neděle patřit mezinárodní oslavě 115. narozenin značky Harley-Davidson.

3.7.2018

Kostel svatého Jana Nepomuckého u Žďáru: symbol Kristových ran i skrytého jazyka

Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou patří mezi nejvýznamnější stavby barokní gotiky. Tento vrcholný výtvor, za nímž stojí Jan Blažej Santini-Aichel, byl dokonce v roce 1994 pro svou jedinečnost zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO.

3.7.2018

U Hnanic kvetou první vřesy. O dva měsíce dříve než obvykle

Nezvyklý pohled se naskýtá turistům i místním při procházkách po okolí Hnanic na okraji Národního parku na Znojemsku. Na některých místech už totiž kvete vřes. Růžové kvítky jsou přitom na keřích běžně vidět až koncem léta.

3.7.2018

OBRAZEM: Vírské ferraty lákají malé i velké dobrodruhy

Na prázdninový provoz najeli na ferratách, zajištěných cestách ve skalách, ve Víru na Bystřicku. Tamní půjčovna lezeckých pomůcek funguje denně od 9 do 19 hodin, před tím stačí prostřednictvím webu provést rezervaci termínu. Šanci ale mají i náhodní turisté - mohou se v chatě Krabička poptat po volném vybavení – výpůjčka na dvě hodiny, což stačí k projití turistického okruhu, který obsahuje i výstupy oběma ferratami, vyjde na dvě stovky.

2.7.2018

Dům, o němž se poprvé píše v roce 1613, je novou kulturní památkou

Židovský městský dům v Třebíči, nazývaný také jako Dům Johela Begla, byl prohlášen za kulturní památku. Oznámilo to v pondělí 2. července telčské pracoviště Národního památkového ústavu. Dům čp. 7 v ulici Leopolda Pokorného v Třebíči-Zámostí je nedílnou součástí židovské čtvrti, která byla v roce 2003 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako výjimečně dochovaný hmotný doklad existence židovského osídlení na Moravě.

2.7.2018

Na zámek Bečov se vrací původní mobiliář, rod Beaufort-Spontin plní slib

Řadu cenných informací a fotografií zámeckých interiérů z doby před druhou světovou válkou získala správa státního hradu a zámku v Bečově nad Teplou – díky úspěšnému navázání vztahů a spolupráce s potomky vévodského rodu Beaufort-Spontin.

2.7.2018

Nenašli jste po příletu své zavazadlo? Situaci řešte okamžitě.

Ztráta zavazadla je nepříjemná záležitost, která dokáže zkazit třeba i celou dovolenou. Letecké společnosti sice dělají, co mohou, přesto se ale každý rok ztratí až 25 milionů kufrů. Může se stát, že tato nepříjemná situace potká letos na dovolené i vás. Zeptali jsme se proto odborníka, jak by měli cestující postupovat, aby zvýšili šanci shledat se s věcmi co nejdříve.

2.7.2018

Na Bozeňově bavil děti vodník Čochtan

/FOTOGALERIE/ I když počasí školákům k zahájení dvouměsíčního volna zrovna moc nepřálo, sobotní Vítání prázdnin s Čochtanem na Bozeňově nedaleko Zábřeha si děti i jejich rodiče užily.

2.7.2018

Neratov: chlouba Orlických hor, která měla zaniknout

Nenápadná, avšak malebná vesnička Neratov v Orlických horách v sobě skrývá unikátní barokní chrám Nanebevzetí Panny Marie, jenž těsně před revolucí stál na prahu zkázy. Od roku 2006 má unikátní skleněnou střechu. Dnes je chloubou okolí i vyhlášeným poutním místem, stačilo ovšem málo, a chrám i obec mohly zaniknout. Za znovuzrozením i návratem lidí do česko-polského pohraničí stojí charismatický páter Josef Suchár.

2.7.2018

Dětem se tajil dech. Hrad Lukov byl plný strašidel

Bílou paní, rytíře, smrtku, čerty či vodníka s rusalkami mohli v sobotu potkat návštěvníci hradu Lukov na Zlínsku. Konala se tam velmi oblíbená akce – tradiční Strašidelná prohlídka, kterou si nenechalo ujít více než tisíc lidí.

1.7.2018

Letecký den v Břeclavi: nechyběly Gripeny, válečný Spitfire ani akrobat Šonka

/VIDEO, REPORTÁŽ/ Seskoky parašutistů, akrobatické vystoupení historického Spitfire nebo závěrečné číslo Martina Šonky nabídl nedělní letecký den v Břeclavi. Počasí mu opravdu přeje, proto na letiště dorazily tisíce návštěvníků.

1.7.2018

OBRAZEM: Lanochodci na Troskách se kochali krásou Českého ráje

Po oba víkendové dny hostil hrad Trosky v Českém ráji akci Lanochodci na Troskách.

1.7.2018

Nejlepší koupání, výlety nebo restaurace: 10 tipů, kam vyrazit v Itálii

Chystáte se na dovolenou do Itálie? Máme pro vás deset tipů na zábavu pro milovníky slané i sladké vody, historie, umění, ale také pro gurmány, cyklisty i děti… 

1.7.2018

Tatra Veřejné bezpečnosti i stoletá elegance. Proběhl největší sraz veteránů

/VIDEO, REPORTÁŽ/ Tati, vyfoť mě u tohoto auta. Jé, a ještě tady u tohoto. Sedmiletý Matyáš Zouhar pobíhá od jednoho nablýskaného veterána k druhému a oči mu září, jako by dostal vysněnou hračku. Jeho otec pokaždé vytahuje z kapsy telefon a chlapci dělá snímek na památku. „V pořadí už asi padesátý,“ směje se muž. Je sobotní dopoledne a v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna stojí víc než tisícovka veteránů, které obdivují tisíce lidí. Veteranfest je v plném proudu.

1.7.2018

FOTO: Rozhledna Černá Studnice se stala středobodem oslav

Na víkend do Jizerských hor vyrazily na začátku prázdnin tisíce lidí. Velkou část pak přitáhla pozvánka na slavnosti jedné z nejkouzelnějších rozhleden – Černé Studnice.

30.6.2018

Filozofská historie na zámku. Podívejte se, jak vypadal návrat do roku 1848

/FOTOGALERIE/ Oblékání dam v polovině 19. století nebylo rozhodně jednoduchou záležitostí. Než se vypravily třeba na bál, znamenalo to spousty příprav a navlékání několika vrstev oděvu, při čemž se neobešly bez pomoci služebných. A když přišla potřeba jít na WC? I na to tehdejší móda myslela. Volný prostřední šev…

30.6.2018

Prezidentský vlak v Brně: lidé nahlédnou do Masarykova salonního vozu

Historická atmosféra nejen první republiky dýchne na návštěvníky brněnského výstaviště. Od tohoto pátku až do pondělí druhého července je u pavilonu A k vidění speciální prezidentský vlak. Ten zprovoznilo Národní technické muzeum ve spolupráci s Českými dráhami a Železnicemi Slovenské republiky k výročí oslav stého výročí založení Československé republiky.

30.6.2018

FOTO: Už za týden startuje další ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky

Liberecký kraj je plný kouzelných a nádherných míst. Právě je se snaží zachytit účastníci fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky.

30.6.2018

OBRAZEM: Milovníci historických vozidel a motocyklů si v Jičíně přišli na své

V pátek byl večerní jízdou a za svitu acetylenových reflektorů zahájen tradiční závod a setkání majitelů vozidel do roku výroby 1918 a řemenových motocyklů.

29.6.2018

Pohodová cesta na dovolenou? Nabízíme dopravní tipy na první prázdninový víkend.

O víkendu 30. června a 1. července 2018 začínají letní prázdniny nejen v České republice, ale také ve východním Rakousku, v pěti německých státech (Brémy, Dolní Sasko, Sasko-Anhaltsko, Sasko a Durynsko), na Slovensku a v Polsku. Na evropské silnice se tak vydá první velká várka turistů. Zkušenosti z posledních let ukázaly, že ačkoliv se očekává silná doprava na tranzitní trase ze severu na jih, tak tento víkend již nebývá tak kritický jako v minulosti.

29.6.2018

Velehrad oslaví příchod věrozvěstů poutí i poslechem hudby

Oslavy svatých nemusí mít pouze duchovní rozměr. Jsou spojeny i s kratochvílemi, nejrůznějšími jarmarky, pouličními trhy, „světskými” poutěmi s kolotoči i stánky s párky v rohlíku, a dokonce mívají i přesah v podobě charitativních akcí. Svátek Cyrila a Metoděje si tak užijí i všichni.

29.6.2018

Cyril a Metoděj: Využijte prodloužený víkend k návštěvě tradičních poutních míst

Oslavy příchodu Cyrila a Metoděje letos připadají na čtvrtek. Pro většinu Čechů to znamená čtyřdenní víkend. Ne všichni si ale uvědomují, proč je tento den v historii našeho národa tak důležitý.  

29.6.2018

Luxusní vagon TGM i lokomotiva s rudou hvězdou. Prezidentský vlak putuje Českem

/VIDEO/ Ve čtvrtek z nádraží v pražské Libni odstartovala unikátní vlaková souprava. Parní lokomotiva "Rosnička" veze vagony, mezi nimiž jsou také tři salónní vozy bývalých hlav československého státu. Prezidentský vlak vypravily České dráhy (ČD) spolu s Národním technickým muzeem (NTM) při příležitosti oslav 100. výročí od založení republiky. Nyní je k vidění v Brně.

28.6.2018

Vzkříšení lokálky v Jeseníkách. Na osiřelou trať do Malé Morávky se vrací vlaky

Pro milovníky historie a železniční dopravy to zní jako zázrak. Na léta osiřelou trať z Bruntálu do Malé Morávky v Jeseníkách se vrací osobní vlaky.

28.6.2018

Nový trend: jižní Morava láká na moderní rozhledny

Červenobílá kovová věž, která jako první zaujme svým vnějším točitým schodištěm, historická betonová stavba přímo v lesoparku největšího města Moravy a majestátní věž z akátového dřeva na horském hřbetu. To jsou jedinečné rozhledny Jihomoravského kraje.

28.6.2018

Morava: Divoká říčka i klidná řeka, která láká nováčky i zkušené vodáky

Téměř 350 sjízdných kilometrů nabízí řeka Morava, která vás vedle krás moravských končin zavede i na sousední Slovensko a hranici s Rakouskem.

28.6.2018

Obletí první Čech zeměkouli? Pro advokáta Romana bude nejtěžší překonat oceány

První Čech, který sám obletí zeměkouli. Advokát Roman Kramařík se chystá vyrazit 25. července na ojedinělý 37 tisíc kilometrů dlouhý let. Pilot má největší respekt z přeletu přes Indii, kde bude vrcholit období jihozápadních monzunů. Složité mohou být i dlouhé přelety přes oceán. Pokud se stroj porouchá, neexistují žádná záložní letiště, kde přistát.

27.6.2018

„Šámalku“ mají ve svých rukách řemeslníci. Oblíbenou chatu ale opravy nezavřou

K Šámalově chatě dorazí denně desítky, mnohdy i stovky turistů. Ještě aby ne. Tato kulturní památka je v samém srdci Jizerských hor a je křižovatkou letních i zimních turistických cest.

27.6.2018

Kam v jižních Čechách? Do korun stromů nebo na Poledník

Kdo Šumavu navštěvuje už delší čas, tomu nemohlo uniknout, jak rychle se nyní proměňuje. K lepšímu? Toť otázka. Milovníci rajského klidu namítají, že na naši nejzachovalejší končinu udeřila „disneylandizace“, zvláště mladší lidé se ale radují z nových možností vyžití. 

27.6.2018

Vltava láká. Nejoblíbenější českou řeku ročně sjede přes sto tisíc vodáků

Vltava je nejdelší česká řeka. Hlavní pramen vyvěrá na jihovýchodním svahu Černé hory v nadmořské výšce 1172 metrů. V úseku od Kvildy se řeka nazývá Teplá Vltava, která se u obce Chlum spojuje se Studenou Vltavou. Studená Vltava pramení v Bavorsku a na české území přichází u Nového Údolí. Délka toku je 440,2 kilometru. 

26.6.2018

Uzavírky a omezení. Cesta na dovolenou se může pořádně protáhnout

Během letních prázdnin musí řidiči počítat s dopravními omezeními a uzavírkami nejen na tuzemských cestách, ale i v zahraničí. Zdržení a kolony lze očekávat zejména při cestách do Chorvatska. Řidiči zároveň musí počítat se zvýšenou činností policie na cestách, která se bude zaměřovat mimo jiné na používání telefonu během jízdy a na dodržování předpisů autobusů. Na společné tiskové konferenci to dnes řekli zástupci ministerstva dopravy, dopravní policie a Besipu.

26.6.2018

Také Trump a Kim už spálili své trenky

FOTOGALERIE/ Plácání pádly v gumovém člunu na rybníce je oblíbený sport Miloše Zemana. Svou letní kratochvílí zvýšil poptávku po nafukovacích člunech Challenger, protože už našel řadu následovníků a epigonů.

26.6.2018

Deset důvodů, proč o prázdninách navštívit Velké Karlovice

Velké Karlovice bez přehánění patří k nejpříjemnějším prázdninovým místům u nás. Krásná příroda Beskyd s čistým ovzduším, neporušenými lesy, dřevěnými chaloupkami a stády ovcí, spousta aktivit, po nichž si odpočinete v relaxačních centrech, a v neposlední řadě vynikající valašská kuchyně: to je dost důvodů, proč sem v létě zajet – ať už na pár dnů, nebo třeba jen na výlet „na otočku“.

26.6.2018

Aktivní odpočinek i lenošení. Česká Kanada je rájem pro každého

Jihočeská oblast zvaná Česká Kanada nabízí tu pravou letní pohodu. Je ideální pro všemožné odpočinkové aktivity i pro příjemné letní lenošení. V oblasti o rozloze 250 čtverečních kilometrů mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak se kouzelnici přílodě podařilo shromáždit snad vše, co si kdo může od letních prázdnin či dovolené přát.

26.6.2018

Lužnice: Ideální řeka pro začátečníky i rodiny s dětmi

Jihočeská Lužnice vám nabídne téměř 150 kilometrů parádních zážitků. Romantická řeka protéká jedním z nejkrásnějších území jižních Čech.  Její klidný proud zdržuje řada jezů, kde se naučíte dobře ovládat loď, až budete proplouvat nesčetnými meandry a prozkoumávat zákruty řeky pod haluzemi lužnických vrbiček. Pádlovat se tu dá klidně i týden.

26.6.2018

Zábava na Vltavě: Při plavbě po řece můžete cvičit i grilovat

/INFOGRAFIKA/ Přestože u většiny zákazníků stále vedou v popularitě šlapadla a pramice, rozšiřují půjčovny svou nabídku. Při plavbě Prahou lze třeba absolvovat fitness lekce na paddleboardu nebo grilovat na voru.

26.6.2018

Dovolená našinců: na chalupě ve středních Čechách nebo u moře v Chorvatsku

/INFOGRAFIKA/ Autobusové zájezdy už netáhnou. Když Češi vyrazí na dovolenou do ciziny, tak vlastním autem nebo letadlem s cestovní kanceláří.

25.6.2018

Důlní expozice zatraktivnila prohlídky. Návštěvnost stoupá

Třetí návštěvnickou sezonu odstartovali v květnu v Dole Bohumír u Jívky na Trutnovsku. Návštěvníci nevšední kulturní památky se mohou těšit na řadu novinek. Důlní prostory, jejichž atraktivitu už dostatečně zvyšuje třeba adrenalinový výstup větrací šachtou po žebřících, oživily nové audiovizuální prvky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT