Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

3.2.2017

Krkonoše praskají ve švech

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Ubytovací kapacity o jarních prázdninách v hlavních střediscích Krkonoš jsou v únoru téměř vyprodané. Obsazenost nejvyšších českých hor výrazně zvýšili turisté z Polska a Nizozemska, kde mají školáci v únoru také prázdniny. Bez větších potíží se dá sehnat ubytování v termínech od 4. března.

3.2.2017

Turisté si z Bučovic odvezou plyšového zajíce. Nejspíš už na jaře

Bučovice - Od nové prohlídkové trasy na zámku si slibují, že do města naláká víc turistů. Aby si z něj mohli odvézt i něco na památku, plánuje Informační a kulturní středisko v Bučovicích na Vyškovsku pořídit upomínkové předměty. Od města dostane zhruba o sto tisíc korun víc než loni.

3.2.2017

Turisté vyrazí na šmajd i stovku. Cíl dálkového pochodu protnou dvě třetiny lidí

Velké Opatovice (Blanensko) – Do termosky teplý čaj, pořádně se obléct, na nohy pevné boty a vzhůru do terénu. S dětmi, s přáteli nebo kolegy z práce. Dálkové pochody lákají do Velkých Opatovic pravidelně stovky turistů.

2.2.2017

Labyrint chodeb i malá propast. V Moravském krasu zpřístupní další dvě jeskyně

Blanensko /INFOGRAFIKA/ – Bertalánka a Horizont. Tak se jmenují dvě jeskyně, které se letos nově otevřou návštěvníkům Moravského krasu. Podle všeho už od dubna. Jsou neupravené, tudíž do nich bude možný vstup výhradně s průvodcem. „Spolu s dalšími třemi neupravenými a pěti upravenými jeskyněmi tak budou lidé moci navštívit celkově deset jeskyní," uvedl Antonín Tůma ze Správy Chráněné krajinné oblasti Moravský kras.

2.2.2017

Kutná Hora přilákala v roce 2016 stovky tisíc turistů

Kutná Hora - Kutná Hora byla v roce 2016 opravdu oblíbeným cílem turistů. Jen chrám sv. Barbory zaznamenal dosud nejvyšší návštěvnost. Prohlédlo si jej více než 312 tisíc turistů. „To je o více než 30 tisíc návštěvníků než v roce 2015," podotkla Julie Němcová z infocentra u chrámu svaté Barbory.

2.2.2017

Cestovatel Martin Loew si v Irsku stopnul vrtulník

Mladá Boleslav - Cestovatel a fotograf Martin Loew bude v pátek 3. února od 19 hodin vyprávět ve Škoda Muzeu o Irsku, smaragdovém ostrově, kde se mu podařil kuriózní stopařský kousek.

2.2.2017

Na Mostecku jsou místa vzácná jako jezero Titicaca nebo Amazonie

Mostecko - Dnes je Světový den mokřadů. V okrese Most jich je několik a patří k nejdůležitějším v Čechách. Krušnohorská rašeliniště kolem nádrže Fláje mají dokonce mezinárodní význam.

1.2.2017

Pohled z balonu na Alpy ve mně zahnal myšlenky na strach

Filzmoos, Břestek /REPORTÁŽ/  – Je to zhruba rok a půl, co jsem se stal baronem. Baronem z Boršic. Ne, nedozvěděl jsem se, že mám modrou krev a tudíž jsem žádný zámeček ani pozemky s honitbami nezdědil, ale stejně to stálo za to. Ti, co už absolvovali let balonem, vědí, o čem mluvím, ostatním rád vysvětlím: po prvním letu je totiž každý pasažér pasován na barona či baronku – odkud, to záleží na místě, kam balon zrovna přistane.

1.2.2017

Připravují stavbu několika cyklostezek

Orlickoústecko – Cykloturistika je v kurzu a Orlickoústecko může nabídnout síť cyklostezek, které protínají krajinu. Dobrou zprávou pro cyklisty je, že by v budoucna mohla být tato síť ještě hustší.

1.2.2017

Účastníci přednášky ochutnají pravý argentinský steak

Žatec - Bob Stupka poznal Jižní Ameriku. Zajímavosti prozradí už dnes v knihovně.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Revoluce v taxislužbě: Uber přichází do Brna

Po letech fungování služby Uber v Praze mohou nyní využít alternativní způsob cestování i Brňané. Službu UberPOP nově nabídne technologická firma Uber pro Českou republiku a Slovensko, která pomocí aplikace pro chytré telefony propojuje řidiče se zákazníky. Od prvního února poskytne nový způsob dopravy po moravské metropoli i obyvatelům Brna.

1.2.2017

Thajsko loni navštívil rekordní počet turistů

Bangkok (Thajsko) - Thajsko loni navštívilo rekordních 32,59 milionu zahraničních turistů. Příjmy z cestovního ruchu přitom stouply o 11 procent na 2,52 bilionu bátů (1,8 bilionu Kč).

31.1.2017

Hrad Rychmburk a zámek Bystré se mají stát turistickými cíli

Pardubický kraj – Během dvou až tří let se klienti domovů v Bystrém na Svitavsku a Rychmburku na Chrudimsku přestěhují do bytů nebo domků se sociálními službami. Pro památkově chráněné stavby, kde žijí nyní, bude pardubické hejtmanství hledat jiné využití.

31.1.2017

Týnský zámek hodnotí loňský rok úspěšně

Horšovský Týn (Domažlicko) – Na akce pořádané zámkem přišlo loni hodně lidí, jen výstava kostýmů neuspěla.

31.1.2017

Co je v Brodě? Turistické informace získají zájemci na novém webu

Uherský Brod – Od nového roku otevřel své internetové brány nový turistický portál města Uherský Brod. Historii, kulturu či pověsti o městu, tipy na zajímavé brodské památky, trasy pro výletníky či přehled služeb tak budou mít návštěvníci stránek www.cojevbrode.cz k dispozici přehledně a na jednom místě. Náklady na novou internetovou prezentaci dosáhly částky okolo padesáti tisíc korun.

31.1.2017

Posluchači se vydají na cestu oceánem

Písek – Jachtaře Tomáše Kůdelu, vystudovaného elektrotechnika, od dětství lákalo dobrodružství a neznámo. A tak si udělal kapitánské zkoušky, pořídil si loď a plní si svůj námořnický sen.

30.1.2017

FOTO: Kutná Hora se prezentovala na mezinárodních veletrzích cestovního ruchu

Kutná Hora, Brno - Odsouzena k zážitkům! Tak znělo hlavní téma 26. ročníku Regiontouru a 27. ročníku GO, kam zavítalo dohromady více než 30 000 návštěvníků.

30.1.2017

Na cestu do pravěku se může vydat každý

Polička – V poličském muzeu otevřeli výstavu, na níž si můžete vyzkoušet život lidí v dobách dávno minulých.

30.1.2017

Před 500 lety zemřel cestovatel a diplomat Jan Hasištejnský

Žatecko, severní Čechy - Významná osobnost působila i jako žatecký hejtman. Narodila se na hradě Hasištejně.

30.1.2017

Miloslav Stingl: Kvůli vzkazu od dalajlámy se zřejmě naučím i tibetštinu

Brno /ROZHOVOR/ – Cestovatelský příběh Miloslava Stingla začal už v jeho dětství. Coby drobný, brýlatý hoch byl častým terčem posměchu a snad také proto utíkal ke knihám a snění o tom, čeho všeho dosáhne, až vyroste. Nyní, v šestaosmdesáti letech, patří k nejvýznamnějším cestovatelům a etnografům světa. Navštívil sto padesát zemí, vydal desítky knih, domluví se sedmnácti jazyky. Spřátelil se s mnoha národy a mezi Indiány kmene Kikapú si dokonce vysloužil přezdívku Okima čili Ten, který vede. „Je to pro mě velká čest a současně celoživotní závazek," říká cestovatel, který v Brně na festivalu Go Kamera představil svoji novou výpravnou biografii.

29.1.2017

Cestovatel Matěj Balga míří do amazonské džungle

Už více než sedmnáct a půl tisíce kilometrů urazil na své pouti kolem světa hodonínský cestovatel Matěj Balga. Z ekvádorského Guayaquilu nyní vyráží na asi nejnáročnější část cesty. Ve stopách španělského conquistadora z šestnáctého století Francisca de Orellany bude pádlovat od And skrz džungle Ekvádoru, Peru a Brazílie až k břehům Atlantského oceánu. „Více než dva roky a téměř osmnáct tisíců kilometrů po tom, co jsem v říjnu 2014 vyrazil na ojetém kole vstříc Hedvábné stezce, jsem se rozhodl na chvíli změnit způsob přepravy a pokořit Amazonku," přibližuje své další plány šestadvacetiletý dobrodruh.

29.1.2017

Památník Zámeček by se měl rozšířit. Nabídnout má dotyk s historií

Památník Zámeček by měl interaktivní formou připomínat nejen oběti heydrichiády, ale nabídnout i pohled viníků a obětí.

29.1.2017

Příhraničí spojí další cyklotrasa

Výlety na kolech mezi Karvinou, Petrovicemi a Godówem na polské straně budou zase bezpečnější a snadnější pro orientaci.

28.1.2017

Olomoucká zoo má novou atrakci. Tuto jedovatou krasavici

Její ladné pohyby a pozoruhodné zabarvení poutají pozornost návštěvníků pavilonu šelem. Nejde však o žádnou elegantní kočku, ale samičku trnuchy modroskvrnité – atraktivního zástupce rejnoků.

28.1.2017

Výlet za ptačími zimovišti

Oslavte stylově Světový den mokřadů.

28.1.2017

Pro běžkaře v Krušných horách jsou připraveny desítky kilometrů stop

V západní a centrální části Krušných hor, tedy v oblasti mezi Bublavou a Klínovcem, je kompletně upravena celá síť udržovaných lyžařských běžeckých tras. Ta představuje více než 200 km lyžařských stop.

27.1.2017

Staroměstskou radnici v Praze loni navštívilo 868 tisíc turistů

Praha - Staroměstskou radnici v Praze loni navštívilo 868 tisíc turistů, nejvíc jich bylo v prosinci. Oproti předchozímu roku je to o 71 tisíc víc, informovala v tiskové zprávě mluvčí Prague City Tourism Barbora Hrubá.

27.1.2017

Jeseníky zvou na skvělé podmínky pro lyžaře i běžkaře

Výborné podmínky pro zimní sporty, o kterých si v minulých letech mohli provozovatelé lyžařských středisek nechat zdát, nabízejí celé Jeseníky.

27.1.2017

Nová aplikace doporučí turistické trasy v Brdech a Ralsku

Praha - Turistické a cyklistické trasy a zajímavé výletní cíle v Brdech na Příbramsku a Ralsku na Českolipsku ukáže nová aplikace pro mobilní telefony. Aplikaci vytvořil státní podnik Vojenské lesy a statky (VLS), který v bývalých vojenských prostorech desítky let hospodaří. V tiskové zprávě do dnes uvedl tiskový mluvčí VLS Jan Sotona.

26.1.2017

Veltruský zámek opět přivítá hosty

Veltrusy - Už tuto sobotu mohou zájemci zamířit do veltruského zámku, který se po krátké přestávce probouzí ze zimního spánku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT