Je známé pro své vysoké kopce po celé délce, které se svažují až k pobřeží. Na Amalfitánském pobřeží se nachází řada menších měst se zachovalou architekturou. K nejznámějším a nejvíce navštěvovaným náleží Amalfi a Positano.

Za návštěvu stojí ovšem i Ravello nebo Praiano. Mnoho tamních míst odhaluje historické poklady: od archeologických vykopávek v Pompejích a Herculaneu po starořecký chrámový komplex v Paestum. V létě si tu lze opravdu užít současné festivaly s dlouhou tradicí jako Festa di Sant’Anna na ostrově Ischia nebo se můžete podívat do zákulisí výroby zdejšího tradičního papíru.

Najdete tu však zde i turistické stezky s panoramatickými výhledy, přírodní rezervace s živoucími fosiliemi miliardy let starých rostlin či pečlivě upravené zahrady umístěné ve Villa Rufolo či Villa Cimbrone.

Meteora. Dílo lidské kreativity v Řecku, jehož návštěva skýtá nezapomenutelný zážitek; instagram.com/annloweryblack/
Ani pláže, ani Atény. Úchvatným řeckým skvostem je Meteora

Oblast je vyhlášená i pěstováním citrónů, kterými lze dochutit precizně servírované mořské plody. O kvalitě tradičních pokrmů jako je pizza či těstoviny zde nemá smysl vést dlouhé debaty.

Pokud máte malé děti, pak dovolenou na Amalfitánském pobřeží dobře zvažte kvůli tomu, že terén je zde poměrně náročný. Pokud tedy nechcete pobývat převážně k rodinných hotelech, kterých tu zde je také dostatek a mají vysokou úroveň.

Cesta autem z Česka trvá něco kolem 15 hodin, za které lze 1500 kilometrů urazit. Další možností je využít letiště v Neapoli, které je od pobřeží vzdálená něco přes hodinu jízdy.