Zakázku svěří firmě, která vybudovala podobné rodinné venkovní parky v Mostě, Hodoníně či v areálu v Mladých Bucích na východě Krkonoš. Bludiště by mělo stát v dubnu.

Vybudováním rodinného outdoorového parku chce aquapark přilákat další návštěvníky a nabídnout jim možnost vyžití nezávislou na aktuálním počasí.

Podle ředitele Aquaparku Dalibora Přikryla by nová atrakce mohla mít využití osm až deset měsíců v roce.

„V minulých letech jsme realizovali ve vnitřním areálu několik úspěšných projektů, jako například mokrou dětskou hernu, nadstavbu wellness nebo rozšíření dětského koutku Akvárko,“ připomněl Přikryl.

„Revitalizace venkovního areálu ale nabídne možnost i lidem, kteří nejdou primárně do Aquaparku, nové hřiště bude možné využít i nezávisle na dalších službách našeho areálu,“ popsal ředitel.

Novinka za 8 milionů

Stavbu 3D bludiště zajistí společnost, která již má s realizací tohoto typu hřišť zkušenosti v jiných městech, například v Hodoníně, Mostě nebo Mladých Bucích. Nová atrakce by měla v areálu Aquaparku stát už v dubnu.

Aquapark za ni zaplatí necelých šest milionů korun. Další dva miliony vynaloží na vybudování související drobné architektury, jako je stánek s občerstvením, toalety či kryté posezení.

„Jsem rád, že vedení Aquaparku přemýšlí ekonomicky a snaží se svou nabídku rozšířit tak, aby byl méně závislý na počasí. 3D Aktivity park bude využíván jako doplněk v době, kdy není tak vysoká poptávka po koupání, a v letních měsících jistě příjemně posílí atraktivitu venkovního areálu,“ uvedl primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

Nový rodinný venkovní park bude přístupný i samostatně bez návštěvy Aquaparku přes přilehnou letní pokladnu