Návštěvníkům se tak nyní otevírají v nové, atraktivnější podobě. Vytvořen zde byl ucelený prohlídkový okruh budovou s jednotným informačním a orientačním systémem. Modernizace expozic, jejímž hlavním projektantem byl architekt Petr Všetečka, byla součástí celkové revitalizace budovy, kterou realizoval Zlínský kraj.

Vstup je i nadále zdarma

„Expozice byly aktualizovány a jejich opotřebené nebo poškozené části byly obnoveny. Provedly se také určité dispoziční změny a doplněny byly některé nové objekty. Zcela nová expozice pak vznikla na vyhlídkové terase v 16. etáži,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Dodal, že vstup do všech inovovaných expozic zůstává i nadále zdarma

V expozici ve 2. etáži byla provedena celková rehabilitace interiéru i mobiliáře a dále také úprava fotografických a textových panelů, které jsou nyní více orientovány na světový kontext budovy.

V 8. etáži proběhla restaurátorská obnova poškozených částí interiéru a jako protějšek busty Tomáše Bati byla na protější stranu do západní části expozice umístěna nová busta Jana Antonína Bati. Vznikla odlitím z bronzu, včetně podstavce. Jejím autorem je akademický sochař Radim Hanke. Dále je zde nově na jedné ze stěn plastickým písmem vysázen text doprovodu k poslední vůli Tomáše Bati.

Na terase vnikla nová expozice

Zcela nová expozice byla vytvořena na terase budovy v 16. etáži, jež je nyní veřejnosti přístupná celá. Na terasu byly instalovány dalekohledy podobné dalekohledům na amerických mrakodrapech. Opatřeny jsou orientačními popiskami. Hlavním exponátem na terase je model města Zlína. Výtvarné dílo z litého bronzu znázorňuje podobu města na počátku 50. let minulého století. (poh)

Otvírací doba expozic

Expozice v 2. etáži: každý den 8:00 - 21:00

Expozice v 8. etáži: pondělí 8:00 - 17:00, úterý 8:00 - 15:30, středa 8:00 - 17:00, čtvrtek 8:00 - 15:30, pátek 8:00 - 14:00

Expozice v 16. etáži: každý den 8:00 - 21:00