Zimní krajina Kladského pomezí má co nabídnout turistům i lyžařům. Ti mohou využít dvou linek skibusů a navštívit pohádkové zimní Adršpašsko-teplické skalní město, romantické Broumovské stěny, několikakilometrové hřebeny Jestřebích nebo Javořích hor. Vyrazit na výlet bez auta bude možné už 30. prosince a poté každou sobotu až do 24. února příštího roku.

„První linka povede z Náchoda přes Hronov, Červený Kostelec, Malé Svatoňovice a Úpici na Odolov. Druhá jezdí z Náchoda přes polskou Kudowu Zdrój do Karłówa,“ popisuje Jiří Švanda za obecně prospěšnou společnost Branka, která ve spolupráci s Královéhradeckým krajem zajišťuje každoroční provoz skibusů a úpravu přibližně tří set kilometrů lyžařských tratí.

NOVINKA: BĚŽECKÉ TRASY ONLINE

Pro běžkaře je letos připravena novinka v podobě možnosti sledování aktuálního stavu úpravy běžeckých tras v Kladském pomezí, a to na webových stránkách bilestopy.cz. Systém funguje tak, že mobilní prostředky upravující běžecké stopy, například rolby, skútry či čtyřkolky jsou vybavené satelitním monitorovacím systémem. Data z těchto zařízení zpracovává speciální aplikace a výsledky se ihned importují právě na zmíněné internetové stránky. Stavy stop se barevně odlišují v závislosti na aktuálnosti vložené informace.

„Už nyní je na mapě vidět upravená trasa ze Slavného. O víkendu by se měly upravovat další úseky na Janovičkách, které jsou vysoko položené a dlouho se na nich drží sníh,“ dodala ředitelka společnosti Branka Markéta Venclová.