"Díky nočnímu mrazu a denním teplotám jen těsně nad nulou zůstávají sjezdovky ve vynikajícím stavu," uvádí na svém webu skiareál Klínovec. Jezdí zde ale jen dvě z pěti lanovek a k dispozici je 6,5 z 31 kilometrů sjezdovek.

Kdo si chce i v dalších dnech a týdnech užít jarního lyžování, v tuzemsku již zkrátka nepochodí.

Osvědčeným tipem pro milovníky lyží a snowboardů tak pro další týdny zůstává údolí Stubai v Tyrolsku. Tam v posledních dnech připadl sníh, takže je v provozu většina lanovek. Tomu, že se lyžuje přímo na největším rakouském ledovci ve výšce okolo třech tisíc metrů, se není třeba divit. Stubai, největší rakouský lyžařský areál, totiž nabízí garanci sněhu od října do června.

Zdroj: Deník/Tomáš Skřivánek

Schlick nezklame

Tajným tipem je ale rakouské středisko Schlick 2000 nedaleko městečka Fulpmes. Jedná se o druhý největší resort oblasti, kde je až do konce května otevřeno 22 kilometrů sjezdových tratí.

Skiareál Schlick 2000
* příjemné, poctivě červené sjezdovky
* cvičný areál mimo hlavní ruch
* kvalitní sníh díky severnímu svahu
* působivé panorama
kontakt: www.schlick2000.at

Jeho návštěvnost je ovlivněna počasím na ledovci – za krásných dnů tu bývá volněji - na parkovišti jsou k vidění prakticky jen auta místních. Více se areál plní za mlhy a nevlídna, kdy zde hledají povětrnostní azyl lyžaři z ledovce.

Ačkoliv je Schlick rodinně koncipovaný, hlavní severní svah Kreuzjochu svým poctivým sklonem rozhodně neurazí ani náročnějšího lyžaře. Lákadlem jsou totiž odskoky do volného terénu či lehce hravého přírodního „snowparku“ podél sjezdovky do údolí.

Stubai – vrchol zimní zábavy
* Údolí Stubai v Tyrolsku se nachází nedaleko Innsbrucku. Nejlépe se k němu dostanete po dálnici Brenner z bavorského Mnichova. Z Prahy zabere 550 kilometrů dlouhá cesta necelých šest hodin.
* Údolí Stubai je 35 kilometrů dlouhé, obklopené ledovci a třítisícovkovými vrcholy. Má svých pět hlavních lokalit - Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.
* Lyžování na perfektně upravených svazích čeká na turisty vedle ledovce Stubai ve třech dalších lyžařských oblastech: v lyžařském středisku Schlick 2000 ve Fulpmesu, v rodinném lyžařském areálu Serlesbahnen u Mieders a v Elferbergbahnu v Neustiftu.