„Teď mě čeká to, na co jsem se celou dobu těšil. Sbalím si pár věcí do batohu a vydám se poznat tuto úžasnou zemi,“ uvedl Filip na svém facebooku po příjezdu do Gruzie.

V uplynulých týdnech strávil také několik nocí pod stanem v kavkazských horách. Právě horské oblasti byly jedním z důvodů, proč se mladý dobrodruh z Pustějova do Gruzie vydal. Pomocí létajícího dronu se mu podařilo zachytit horskou krajinu z ptačí perspektivy. Záznamy si zájemci mohou prohlédnout na jeho facebookových stránkách.

Ještě než se vydal na cestu domů, musel Filip čelit další výzvě. „První výhra bude, když se mi všechny věci, které jsem si pořídil, podaří na babettu narvat. Druhá výhra bude, když je úspěšně převezu přes hranice,“ popisoval cestovatel strasti z balení.

Pětikilový balík od maminky

Situaci mu „zkomplikoval“ pětikilový balík od maminky. Nakonec se mu podařilo vše zdárně zabalit. Ozbrojen slivovicí a českými potravinami se vydal vstříc dlouhé cestě zpátky domů.

Z České republiky vyjel Filip Tomášek 25. května. Od té doby urazil na babetě tři a půl tisíce kilometrů průměrnou rychlostí sedmadvacet kilometrů za hodinu. Nyní jej čeká cesta přes Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Postřehy a zážitky z cest Filip průběžně publikuje na svých sociálních sítích.