Stejnojmenná soutěž slibuje kromě nevšedních zážitků také losování o kolo, pobyt pro dva, fotoaparát a spoustu dalších cen. Stačí získat razítka do Vandrovní knížky z tří různých cyklotras.

Okolo Pastvinské přehrady vede pohodová 35kilometrová trasa od autokempu Pod Černým lesem v Žamberku přes Líšnici až k přehradní hrázi v Nekoři. Za hrází pokračuje až do Klášterce nad Orlicí, dále přes Zbudov zpět k hrázi a pak do Šedivce, Letohradu a přes Lukavici zpět.

V Žamberku můžete navštívit domek Prokopa Diviše a rozhlédnout se po okolí z Tyršovy rozhledny. Na hrázi přehrady si půjčte loď či šlapadlo nebo se vydejte k nejmohutnějšímu stromu v České republice – Vejdově lípě. V Letohradu stojí za návštěvu Muzeum řemesel, Muzeum a světnička Járy Cimrmana a Tvrz Orlice.

Než vyrazíte, nezapomeňte si vyzvednout v informačním centru Vandrovní knížku s podrobně popsanými cyklotrasami. Razítko z této cyklotrasy získáte v recepci autokempu. Soutěž trvá do 19. října 2015. Pořádají ji Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy, hlavním partnerem je společnost CYKLO WORLD, a. s.

Podrobnosti včetně Vandrovní knížky ke stažení najdete na internetových stránkách www.vychodnicechy.info/cyklopecky.