„Vytvořili jsme spolek města Kadaně a čtyř obcí, který bude žádat o peníze z IROPu na výstavbu cyklostezky. Ta by ve svém důsledku propojila Kadaň s Chomutovem podél silnice I/13, která je velmi frekventovaná. Projekt zpracovaly Severočeské doly Chomutov a celkové náklady přesahují 40 milionů korun," řekl Kulhánek. Pokud žádost o dotace uspěje, stavba by se mohla uskutečnit příští rok. Cyklostezka by podle Kulhánka mohla sloužit i jako alternativní možnost dopravy do zaměstnání.

Cyklostezka by navázala na nedávno dokončenou cyklostezku v kadaňské části Prunéřov a vedla by přes obce Místo, Málkov, Černovice a Spořice, odkud už je možné pokračovat do Chomutova. Největší část cyklostezky, zhruba za 20 milionů korun, leží v katastru obce Málkov. „Nejvyšší částka, kterou je možné z dotace získat, je celkem 30 milionů korun. Obce jsou připraveny zbývající část dofinancovat, předpokládáme ale, že by se náklady podařilo snížit ve výběrovém řízení," doplnil starosta. Na získání dotace je výstavba cyklostezky závislá, pokud spolek peníze nedostane, projekt bude muset odložit.

Pokud by se naopak cyklostezku podařilo vybudovat, v budoucnu by mohla pokračovat i do obcí Droužkovice a Březno, odkud už mohou cyklisté dále pokračovat směrem na Most nebo Žatec. Přímo v Kadani je asi 15 kilometrů cyklostezek, město dále uvažuje o napojení směrem k nádrži Nechranice.