Kde cestu začneme není tolik podstatné. Zdatní mohou z Celné či Nové Vsi, zbytek může jet až do Měděnce cyklovlakem a napojit se rovnou na cyklostezku č. 23. u jižního konce přísečnické přehrady.

Přestože je v horách, není trasa příliš náročná. Zavede nás až do Německa a podél hranic nás dovede k přehradě i starým vápenkám. Pozor na kopec do Kovářské po dlouhém dni v sedle může dát pěkně zabrat.

Jedeme tedy kolem přehrady, mineme Jelení horu, studánku s odpočívadlem a napojíme se v kopci na asfaltku vedoucí podél hráze - za ní v kopci odbočíme doprava na Jöhnstad, kde se vydáme směrem k větrným elektrárnám. U nich se nachází i bouda, kde zjistíte aktuální výkon všech větrníků. Podél hranic pokračujeme do Bärensteinu, v centru se dáme doprava a vystoupáme nejdříve přes louky a pak přes les k malebné přehradě, která se dá celá objet na kole. My ovšem zůstaneme na straně, ze které jsme přijeli a u informační cedule přehrady se dáme doleva. Modrou dojedeme až do Rothensehma, kde můžeme vidět malou Cheopsovu pyramidu. Poté sjedeme Do Hammerunterwiesenthalu, kde najdeme vápencové lomy, ze kterých máme krásný výhled na Fichtelberg i Klínovec, ale také jeden z nejkrásnějších kostelu v okolí. Nenápadným můstkem nedaleko vlakového nádraží překročíme státní hranici a dostaneme se do Českých Hamrů.

V Českých Hamrech se dáme směrem na Kovářskou a uprostřed těžkého stoupání odbočíme doleva, kde na nás čeká další důl. Poté už na Směrem na Měděnec, cestou ještě můžeme navštívit Velký Špičák s překrásným výhledem.

Vzdálenost: Podle startovního místa, cca 45 km

Počet obtížnějších stoupání: 3, zabrat dá ke konci cesty kopec z Českých Hamrů do Kovářské

Čas potřebný k absolvování trasy: S krátkými zastávkami cca 3 a půl hodiny

Terén: Zpevněné cesty, lesní cesty s kořeny, šotolina,

Vhodné kolo: Horské, trekové

Převýšení: Minimální (pokud začínáte až v horách)

Náročnost: lehká/střední