Zase ty kopce …

Cesta začíná v Chomutově v Bezručově údolí. Mineme První i Druhý Mlýn, za kterým neodbočujeme na přehradu Křimov, ale jedeme stále rovně po cestě 3079. Kdo bude mít sílu, může ještě odbočit na vodní nádrž Kamenička. My ostatní jedeme rovně, po pravé straně míjíme Mlýnský vrch a po celkově namáhavém stoupání se dostaneme až na Horu Svatého Šebestiána. Přejedeme přes silnici, dáme se vpravo okolo tržnice. Překonáme malý potůček, cestou mineme seník a pokračujeme po cestě směrem k Novoveskému rybníku. Po levici budeme mít brzy prameniště Chomutovky. Zajímavostí je, že část této cesty vede skrz území přírodního parku. Asi po dvou kilometrech vyjedeme u Skelného vrchu, kde se napojíme na cyklostezku č. 23. Teď nás čeká několik kilometrů podél hranic. Po levici máme rašeliniště a přírodní park, po pravici uvidíme ještě několik pahýlů, které tu zbyly z dob, jež Krušným horám příliš nepřály.

Jedeme stále po stezce č. 23, dokud neuvidíme na silnici nápis Jeleni hora. Odbočíme a po lehčím stoupání, krátké rovince a krátkém klesání se vydáme vpravo - zde už většina lidí nahradí šlapání chůzí.

Po výšlapu na vrchol se nám otevře překrásný výhled - vidět lze Klínovec, Fichtelberg, Meluzínu nebo Mědník, tomu všemu sekunduje přehrada, kterou máme jako na dlani.

Po odpočinku na hoře se vrátíme na odbočku a dáme se tentokrát doprava. Během chvíle narazíme na asfaltku, po které pojedeme, dokud se asi po 3 kilometrech nestočí doprava. Zatáčku ignorujeme a pokračujeme rovně po polňačce, která nás dovede až do Nové Vsi. Napojíme se na starou silnici k Chomutovu, poté doleva na cyklostezku 3003. Z té u bývalého vechtru sjedeme - teď nás čeká už jen sešup dolů, mineme křimovskou přehradu a pokračujeme do Chomutova.

Cesta není tak náročná, jak se může zdát. Terén není příliš obtížný. Jde jen o to, aby člověk zvládl počáteční výšlap. Výhled za to určitě stojí.

Vzdálenost: cca 50 km
Počet obtížnějších stoupání: 1. Z Chomutova na Horu Sv. Šebestiána :-)
Čas potřebný k absolvování trasy: S krátkými zastávkami cca 3 a půl hodiny
Terén: Zpevněné cesty, šotolina, štěrk
Vhodné kolo: Horské, trekové
Převýšení: cca 750 m
Náročnost: střední