„Menší děti historie většinou moc neoslovuje a prohlídky zámků jsou pro ně mnohdy zdlouhavé a nudné. Rozhodli jsme se jim historii kravařského zámku představit zábavnější formou,“ říká kulturní referentka Lenka Kerlinová.

Poslední prázdninovou sobotu si tak každou půlhodinu mezi 10:00 a 17:00 můžete vychutnat jedinečnou prohlídku, kterou jen tak někde nezažijete. Děti do šesti let mají vstupné zdarma, ostatní zaplatí příjemných 30 korun.

Barokní zámek s rozlehlým parkem

Dětské prohlídky na zámku KravařeKravařský zámek získal svou současnou vrcholně barokní podobu během přestavby mezi lety 1721 a 1728. Ve stejné době vznikl i zámecký park, který dnes dosahuje rozlohy 19 hektarů a je částečně upraven pro účely golfového hřiště. Součástí je i lesopark se vzácnými exempláři dřevin.

K zámku patří i kaple zasvěcená archandělu Michaelovi z roku 1662. O výzdobu kaple se zasloužili významní slezští barokní autoři a její dominantou je oltář s obrazem „Pád andělů“ a stropní freska „Nanebevzetí Panny Marie“ s alegorickými výjevy čtyř světadílů. 

„Vrcholně barokní stavba zámku s arkádovým dvorem dokládá vliv předních vídeňských architektů, vedle kostela je hlavní ozdobou města. Navíc se nachází v poklidné zóně parku, takže je ideální pro spojení poznávání historie zdejšího místa s aktivním odpočinkem,“ hlásí hrdě webové stránky obce Kravaře, které zámek včetně přilehlých pozemků patří.