„Letos je to rekord, přijelo přesně 242 trabantů a wartburgů. Nečekali jsme jich tolik, měli jsme dokonce málo předtištěných čísel. Přijeli majitelé nejen z České republiky, ale i z okolí, a to Slovenska a Maďarska. Nejvzdálenější majitel dojel z Polska a jednalo se o 750 kilometrů, uvedl jeden z pořadatelů Michal Štauder.

Nejatraktivnější byla plavba na vodě, řidiči se mohli předvést na Podhradském rybníku, kde probíhala soutěž o nejlepší čas ve šlapadle, které bylo ve tvaru trabantu.

Příští ročník chystá novinky

Mezi další disciplíny patřila jízda zručnosti, kde osoba v autě měla zavázané oči a druhá osoba auto tlačila a navigovala pouze doleva, či doprava. Na programu byla také výměna vzduchového filtru a spousta soutěží pro děti. Hromadná vyjížďka měla letos namířeno do obce Hoštice-Heroltice.

„Rádi se sem do kempu vracíme, je to tu pro naše účely perfektní. Zkoušeli jsme sraz pořádat na Mušově či v Brně, ale vrátili jsme se sem, dokonce i lidi si odhlasovali, aby se tento sraz odehrával na Plumlově,“ uvedl Michal Štauder. „Na příští rok plánujeme novinky v programu.“

Celou akci zakončilo vyhlášení výsledků a hudební večer.