Resort Dolní Morava se nachází v krásném přírodním prostředí pod vrcholem Kralického Sněžníku (1424 m n.m) a každoročně se těší rostoucí návštěvnosti i oblíbenosti, a to nejen díky kvalitně upraveným sjezdovkách se stoprocentní garancí sněhu, ale také bohatému zázemí.

Kalendář akcí
4.–6. ledna – S ČT sport na vrchol – Otevřený závod v paralelním slalomu pro amatérské lyžaře
10./17./24. ledna – Mamutíkův lyžařský závod pro nejmenší – probíhá v Dětském skiparku Amálka za doprovodu oblíbeného maskota Mamutíka.
11./18./25. ledna – Večerní výšlap na sněžnicích do oblak – během výšlapu máte jedinečnou možnost zažít Stezku v oblacích v noci. Nakonec vás čeká něco dobrého k pití i snědku u praskajícího krbu na horské chatě Slaměnka.
12. ledna – Salomon Atomic Family Cup – amatérský rodinný závod v obřím slalomu pro kombinované týmy složené ze členů rodiny. V týmu musí být vždy dospělý a dítě do 15 let.
19.–20. ledna – Český pohár v paralelním slalomu ve snowboardingu na sjezdovce Kamila.
26. ledna – RockPoint Dynafit skialp test a večerní hobby závod

Na jednom místě tak zažijete radost z jízdy na zasněžených svazích, relax ve wellness centru, kouzelné výhledy ze Stezky v oblacích nebo napumpovaný kulturní a sportovní program. Středisko je pravým místem pro rodinnou dovolenou.

Zimní pohoda pro všechny

Areál nadchne všechny věkové i výkonnostní kategorie lyžařů a snowboardistů. Zimní radovánky si užijí jak „lyžováním nepolíbení“, tak i zkušení matadoři. Čeká na ně 10,4 kilometrů propojených sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Jak daleko pojedu
Z Prahy – 200 km, cesta trvá 2,5-3 hodiny, trasa Praha – Hradec Králové – Kostelec nad Orlicí – Žamberk – Králíky – Dolní Morava

Z Brna – 160 km, cesta trvá 2 hodiny, trasa Brno – Olomouc – Mohelnice – Zábřeh – Králíky – Dolní Morava

Z Ostravy – 185 km, cesta trvá 2 hodiny, trasa Ostrava – Olomouc – Mohelnice – Zábřeh – Králíky – Dolní Morava

Pro milovníky adrenalinu jsou připravené freestylové tratě funline, crossová trať nebo snowpark, který byl pro letošní zimu renovován a lehce upraven pro začátečníky a mírně pokročilé. Během plachtění a vykrajování oblouků na sjezdovce si můžete kdykoliv odpočinout v jedné ze sedmi restaurací a après-ski barů neboli stanu přímo na svahu.   

Letošní zima přináší spoustu novinek, díky nimž se areál opět přiblíží standardům rakouských zimních středisek. Jednou z nich je nová panoramatická restaurace Skalka s posuvnou prosklenou střechou. Další novinkou je nová sjezdovka  propojující celý resort s názvem Vyhlídková. Modernizací prošly také půjčovny lyžařského vybavení.

Návštěvníci si tak mohou otestovat nové lyže nebo skialpové vybavení. Poslední tři hodiny provozu areálu jsou nově navíc zvýhodněné, což ocení zejména pracující. Z práce si tak mohou skočit rovnou na lyže. Zkrátka na Dolní Moravě se pamatuje na všechny.

Komu by lyžování bylo stále málo, ať vyrazí na večerní výšlap na sněžnicích vstříc hvězdami oslněné Stezce v oblacích. Zadovádět si můžete na osvětlené bobové i sáňkařské dráze nebo si zkrátka dopřát zasloužený odpočinek ve wellness. Dolní Morava nedá nudě šanci.

 

Rodinná zábava uprostřed hor

Dokonalou zimní pohodu si užijí i rodiny s dětmi. Pro ně si totiž areál přichystal ještě výhodnější podmínky. Zejména prodloužení věkové hranice pro dětské ceny skipasů až do 15 let. Pro první krůčky na lyžích je ideální místem Dětský ski park Amálka, jenž naleznete při dojezdu sjezdovky B vedle Aprés ski Hříbek.

Areál navíc pořádá speciální skupinový lyžařský kurz pro děti tzv. Mamutíkovou skupinovou výuku, která je doplněná o hry a animační aktivity na sněhu. Kurz je určen pro předškoláky a školáky ve věku od 4 do 12 let. Probíhá vždy od úterý do pátku až do 15. března 2019.

 

Dotknout se oblaků

Od roku 2015 se Dolní Morava pyšní unikátní stavbou. Stezka v oblacích se nachází ve výšce 1116 metrů poblíž horní stanice lanovky Sněžník a chaty Slaměnka. Unikátní dřevěnou rozhlednu navrhl známý brněnský architekt a vysokoškolský pedagog Zdeněk Fránek. „Výjimečnost stavby je v rozsahu použití dřeva na stavbě těchto rozměrů. Také v tom, že vytvoří nový druh zážitku, kde si člověk lépe uvědomí svou skutečnou maličkost v lůně přírody,“ prohlásil o jedinečné stavbě autor projektu Fránek.

Cena Stezka v oblacích

Dospělý – s lanovkou tam a zpět 350 Kč, bez lanovky 200 Kč

Děti 3 až 15 let – s lanovkou tam a zpět 190 Kč, bez lanovky 120 Kč

Děti do 3 let – zdarma

Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a 3 děti) – s lanovkou tam a zpět 790 Kč, bez lanovky 500 Kč

Skupinové vstupné (15 a více osob) – s lanovkou tam a zpět 290 Kč, bez lanovky 190 Kč

Návštěvníci se během procházky v oblacích mohou nejen kochat jedinečnými výhledy na horský masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, ale také vzdělávat. Z dvanácti informačních tabulí se tak dozvědí detaily a zajímavosti o samotné rozhledně, ale také o pohoří Králického Sněžníku.

Na odvážlivce čeká nerezový tobogán s okénky, jež mohou využít při cestě dolů. Ale i cestu nahoru si můžete zpestřit. Vyzkoušejte atrakci nazvanou rukáv. Po husté síti, jež spojuje jednotlivá patra, můžete vyšplhat přímo do oblak. Stezka je v provozu každý den. Vyrazit na ni můžete lanovkou,  nebo pěšky po jedné z pěších tras s krásnými výhledy na okolní hřebeny.

 

Rozhovor: Napumpovaný kalendář akcí a zážitků během celého roku

V Dolní Moravě neusínají na vavřínech. Přidávají sjezdovky, otevírají vyhlídkovou restauraci a vycházejí vstříc i rodinám s dětmi, uvádí Tomáš Drápal, Marketing manager horského resortu Dolní Morava. Užijete si spoustu zábavy a adrenalinu.

Zimní sezóna se pomalu rozbíhá. Jaké novinky jste si pro lyžaře nachystali?
Horský resort Dolní Morava nachystal pro nadcházející sezónu hned několik novinek. Kromě zvýhodněných dětských skipasů, nám v areálu vznikla nová sjezdovka spojující horní stanici lanové dráhy Sněžník a areál U Slona. Jmenuje se Vyhlídková, má modrou obtížnost a stejně jako ostatní sjezdovky má stoprocentní garanci sněhu díky nejmodernějšímu zasněžování. Letošní zimní sezonu také otevíráme zbrusu novou vyhlídkovou restauraci Skalka, která je postavena v moderním stylu. Její největší chloubou je jedinečná konstrukce s posuvnou prosklenou panoramatickou střechu, jež nabídne mimořádné výhledy na Králický Sněžník a jeho údolí nebo na Stezku v oblacích.

Češi lyžují rádi. Přitom se ale nejedná o levný špás. Vycházíte nějak vstříc rodinám s dětmi?
Samozřejmě i na ně myslíme. Nabízíme totiž zvýhodněné rodinné tarify skipasů. Ideální pro rodinné vyžití je spodní část areálu U Slona, která zahrnuje sjezdovku Velký a Malý slon. K tomu je připojená část freestyle parku, to znamená funline a nově letos také jediná nová sjezdovka letošní sezóny na českých horách – Vyhlídková, 1050 metrů dlouhá modrá sjezdovka. Navíc provozujeme moderní lyžařskou školu s garancí sněhu, kvalitním servisem, perfektním zázemím pro děti i rodiče.

Po dnu na sjezdovce je dobré se občerstvit, zrelaxovat či pokochat se okolní krajinou. Kam tedy za dobrým jídlem, odpočinkem či výhledem? 
Přímo na svazích nabízíme hned sedm barů a restaurací. Relax také najdete přímo v resortu. Pod sjezdovkami se totiž nachází wellness centrum a bazén. Pořádáme i animační programy pro děti či aktivní odpočinek formou zážitků. Během svého pobytu si nenechte ujít unikátní výhledy ze Stezky v oblacích, která patří mezi nejvýznamnější atrakce našeho areálu. V nadmořské výšce 1116 metrů nad mořem se tyčí impozantní architektonická stavba o výšce 55 metrů připomínající svým tvarem let motýla.

Pořádají se během zimy sportovní či kulturní akce?
Samozřejmě, Dolní Morava je jedním z mála horských resortů, které nabízejí skutečně napumpovaný kalendář akcí a zážitků během celého roku – tedy i během zimy. Rád bych vás pozval na Mamutíkovy lyžařské závody pro nejmenší, večerní výšlapy na sněžnicích do oblak či na Český pohár v paralelním slalomu.