K dosavadním jízdenkám mezi Prahou a Ostravskem, Zlínskem nebo Brnem dráhy nabídnou levnější jízdné z Brna do Zlína, Olomouce, Prostějova a Uherského Hradiště a také z Prahy do Hradce Králové a Plzně, respektive v opačném směru. Jízdenky ČD Promo v těchto relacích si mohou cestující koupit jako obyčejné bez In-karty nebo zákaznické s In-kartou. Například obyčejné jízdné mezi Prahou a Hradcem Králové tak vyjde na 100 korun místo dosavadních 155 Kč, s In-kartou pak o 20 Kč méně.

"Jedná se o protiprávní postup, kdy monopolní dopravce zneužívá státních dotací k nabízení podnákladových cen. Je to diskriminace ostatních dopravců, kteří jezdí bez dotací, i vlastních zákazníků - držitelů In-karet. Pro ně se In-karta stala drahým bezcenným plastem. Stát by měl okamžitě snížit dotace, které z daní občanů dává ČD. Ukazuje, že nejsou zapotřebí," sdělil majitel Student Agency Radim Jančura. Zasáhnout by podle něj měl také antimonopolní úřad.

Do skupiny Student Agency patří železniční dopravce RegioJet, který vypravuje pravidelné vlakové spoje na trase Havířov - Ostrava - Olomouc - Praha. Od letošního dubna přišel s tarifem RJ Promo, která vyrovnává cenu na úroveň akční nabídky ČD. Student Agency vypravuje autobusové linky mimo jiné právě z Prahy do Plzně i Hradce Králové.