Na brněnském výstavišti se tradičně konal Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO a zároveň také Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech Regiontour.

Destinace Kutná Hora a okolí se prezentovala v rámci expozice stánku Středočeského kraje s podtitulem Krásy středočeského baroka.

Během dnů pro odbornou veřejnost se učitelé zajímali zejména o edukační program Dačického domu a nabídku GASK. V pátek a v sobotu pak měli návštěvníci možnost si zasoutěžit o zajímavé ceny v Kutnohorském kvízu. Zapeklitá pro někoho byla otázka: Která řeka protéká Kutnou Horou? Soutěžící často chybně tipovali řeku Sázavu. U otázky, jaké nejvýznamnější platidlo se od roku 1300 razilo ve Vlašském dvoře, se někteří nechali zmást a špatně zvolili možnost ,,Kutnohorský groš". S dalšími otázkami už nebyl problém.

Mezi předně poptávané materiály patřil přehled památek a ubytování, kulturní kalendář na rok 2017 a dále tipy na výlety a aktivní dovolenou. Děti nejvíce lákalo Muzeum LEGA. Z kulturních akcí byl zájem především o Královské stříbření Kutné Hory a produkce Kutnohorského léta – tedy akce zážitkové.

Město Kutná Hora se prezentovalo také na stáncích České inspirace a Českého dědictví UNESCO, které byly v rámci expozice agentury CzechTourism.

Oddělení cestovního ruchu a marketingu hodnotí letošní účast na veletrhu jako velmi přínosnou.