Ubytování je k dispozici výhradně prostřednictvím agentury Airbnb, a to v jediném termínu – konkrétně 26. listopadu 2019. Registrační rezervace však bude otevřena takřka o dva měsíce dříve, tedy 1. října ve 12:00 londýnského času.

Ostrov Taširodžima je po celém světě znám jako "kočičí ostrov"
Ostrov koček a liščí ves: Japonsko láká turisty tam, kde zvířata převzala vládu

S vybranými hosty bude zacházeno jako se skutečnými šlechtici, zdůraznila CNN. Získají tak nejen exkluzivní přístup do zámku i jeho okolí, ale také se budou moci zúčastnit večeře s hrabětem a hraběnkou z Carnarvonu, během níž budou obsluhováni lokaji. Po ní jim bude v knihovně naservírována káva, načež se budou moci odebrat do jedné z hlavních ložnic. Ta disponuje vlastní koupelnou i výhledem na zámecký park. 

Vyspat se můžete i v chatě Iron Mana či vile ze Sherlocka: 

Jak ale upozornila CNN, noc strávená v kultovním sídle má i svá negativa. V ložnici pro hosty není mimo jiné zavedena Wi-Fi. Hosté si tak budou moci vyzkoušet život v post-edvardovském období v celé jeho „kráse“. Pobyt na zámku není možný s vlastními psy a v celém areálu platí přísný zákaz kouření. 

Půvabné šlechtické sídlo 

Zámek Highclere, sídlo hraběte a hraběnky z Carnarvonu, leží asi sto kilometrů západně od Londýna. Za svou současnou podobu vděčí anglickému architektovi Charlesovi Barrymu. Ten se do historie sice zapsal zejména jako autor neogotické přestavby Westminsterského paláce, v roce ale zrekonstruoval i Highclere. A svou tehdejší podobu si zámek uchoval dodnes. 

Tetiaroa - malebné pobřeží lemují bělostné pláže s palmovými háji.
Rajský azyl pro vyvolené: Na ostrově hvězd nehrozí štípance a život řídí Avatar

Půvabné šlechtické sídlo dnes disponuje přibližně 300 pokoji a rozlehlým stoakrovým parkem. Po větší část roku tu Carnarvonovi skutečně žijí, ve vybrané dny se však zámek mění v turistickou atrakci a otevírá své dveře návštěvníkům z řad veřejnosti. O vstupenky je zpravidla velký zájem, uzavřela CNN.

Panství Downton (Downton Abbey) je jedním z nejúspěšnějších seriálů všech dob. Za dramatickým výpraným seriálem, který se odehrává na smyšleném panství za vlády krále Jiřího V. (1910 - 1936), stojí společnost ITV. Šest řad seriálu mapuje období od roku 1912, kdy se potopil Titanic, až do roku 1925. V příběhu pokračuje stejnojmenný film, který byl do kin uveden v září 2019.