Světoznámý Europa-Park byl loni opět vyhlášen Nejlepším zábavním parkem na světě. A to již čtyřikrát po sobě! Prestižní ocenění uděluje americký časopis Amusement Today. Je to rovněž jediný zábavním park na světě s dvouhvězdičkovou restaurací Michelin. Otevřen byl sice již v roce 1975, ale i dnes sbírá mnohá ocenění a pyšní se evropskými nej i světovým prvenstvími.

Zámek Brandýs nad Labem
Polabskou nížinou kráčely české dějiny. Vy se tu můžete projet na kole

A Evropě je také zaslíben, najdete v něm oblasti rozdělené na jednotlivé země. A tak návštěvníci zažijí nejen adrenalinovou zábavu, ale objeví i tradiční architekturu či gastronomii evropských zemí.

jeden den je přitom opravdu málo, vždyť na ploše bezmála sto hektarů je více než sto atrakcí v patnácti evropských tematických oblastech, 72 restaurací a stánků s rychlým občerstvením, hotely, kempy s karavany i stanové městečko.

Zdroj: Youtube

Na fanoušky rychlé zábavy a adrenalinu čeká třináct velkolepých horských drah, mezi nimiž vynikají zejména 73metrová Silver Star neboli Stříbrná hvězda s maximální rychlostí až 130 kilometrů za hodinu a 40metrová dřevěná dráha Wodan-Timburcoaster, kterou se projedete rychlostí až sto kilometrů.

Most Golden Bridge ve Vietnamu
Po zlaté niti v rukou Božích. Vietnam láká turisty na procházku v oblacích

Od této sezony se projedete na upravené a zcela zrekonstruované dráze CanCan v tematické oblasti Francie. V horkých dnech pak lidé nejraději vyhledávají vodní atrakce. „Europa-Park je rodinnou záležitostí, máme atrakce pro všechny věkové kategorie, každý si zde najde svého favorita.

Ať už upřednostňujete show s mezinárodními umělci, nebo rychlost naší horské dráhy, má vám Europa-Park co nabídnout,“ vysvětlil pro Deník široké zaměření Dominik Seitz, tiskový mluvčí parku.

Park je skutečně mezinárodním místem a návštěvníci tam proudí ze všech koutů světa. Nejčastěji samozřejmě přijíždějí rodiny s dětmi. Po adrenalinovém dni si tak můžete odpočinout v jednom z pěti hotelů v areálu.

Ilustrační foto
Nové lákadlo Krušných hor? Singletrack v Jirkově je na dohled

Čeká na vás fantastický relax a uvolnění, zatímco děti budou řádit na hřištích či na dětských diskotékách! Nebo můžete s kovboji a indiány dovádět v útulném večerním tábořišti a ulehnout do karavanu, stanu nebo srubu.

V létě se zde navíc koná mnoho koncertů, party a festivalů, takže na své si přijdou i milovníci hudby nebo divadla.

Co je Europa-Park?- leží v městě Rust na jihozápadním okraji Německa
- otevřeno od 12. července 1975
- v roce 2017 park navštívilo 5,7 milionu lidí
- otevírací doba 24. 3. až 4. 11. denně od 9.00 do 18.00
- podle návštěvnosti však může být otevřeno i déle
- majitelem parku je rodina Mackových

Prohlídka Werichovy vily.
Expozice Werichovy vily dýchá historií i odkazem nájemníků