Zatímco v „galerii z ulice" ve Štefánikově ulici budou pokračovat pravidelné měsíční autorské výstavy, čajovnou budou každé dva měsíce procházet výstavy tematické. První výstava začne již tento týden. Zahájení se uskuteční ve čtvrtek 3. října v 17 hodin. Tématem výstavy je svatá Barbora.

Výtvarníci však nehledali nové umělecké pohledy na proslulý chrám, inspirací jim byl krátký a pohnutý život Barbory z Nikomédie. Ta se řadí ke čtrnácti svatým pomocníkům a mučedníkům a je známa jako svatá Barbora.

Výtvarníci potřebovali čas na práci

Obrazy, grafické listy, sochy nebo fotografie na této výstavě představí například Josef Achrer, Pavel Sukdolák, Jaroslav Kučera, Peter Horniak, Adolf Lisý, Jana Trusková, Jiří D. Dostál, Nela Hynková, Petr Sádlo a další výtvarníci. Vernisáží provede Vladimír Císař. O hudební zážitek se postará Lucie Zhory.

Dvouměsíční trvání výstav vyplynulo z nutnosti poskytnout přizvaným výtvarníkům alespoň nějaký, když už ne přiměřený, čas na vytvoření kvalitního uměleckého díla.

Výstava bude v čajovně Káča otevřena do středy 4. prosince a následně bude vystřídána tématem Andělíčci, andělé… a andělky.