"Tento víkend bude v provozu lanová dráha a sjezdovka Dámská s délkou 1240 metrů, která je rozšířená o sto procent. Otevřeno bude v sobotu a neděli od 9 do 16 hodin," informovala správa areálu. Dospělí zaplatí za celodenní skipas 450 korun, děti 360.

Provoz střediska bude zatím pouze o tomto víkendu, během týdne se má dál pokračovat v přípravách. "Denní provoz očekáváme od 8. prosince," dodala správa.

Letos došlo na Klínovci k několika změnám. Sjezdovky Dámská a Pařezovka se rozšířily, celý areál se propojil s Neklidem u Božího Daru.

Startují i Jeseníky a Krkonoše

Lyžařskou sezonu zahájili již na Černé hoře a v Malé Úpě v Krkonoších. SkiResort Černá hora - Pec otevřel v pátek ráno 500 metrů dlouhý úsek v horní části sjezdovky Anděl se zhruba padesáticentimetrovou vrstvou sněhu. V Malé Úpě se rozjede v sobotu v areálu Pomezky půlkilometrový úsek hlavní sjezdovky a také dětský park.

Lyžovat se začalo také v Jeseníkách, v Branné na Šumpersku. Vleky tam spustili z jesenických areálů jako první, výhodou je jeho poloha i menší rozloha. Zasněžují i v Ramzové a na Sedle.

Přečtěte si, jaká je situace na dalších českých horách: