Před budovou slovenského parlamentu pokračoval i dnes protest proti chystaným opatřením, který začal už v pátek. Podle slovenských médií střežili vstup do budovy těžkooděnci, v pátek se dav pokusil dostat dovnitř.

Právě hlasité protesty byly zřejmě důvodem, proč se k zákonu otočila zády koaliční strana Jsme rodina Borise Kollára, čímž vládní koalice přišla o většinu. Strana odmítla novelu podpořit, protože byla proti dělení lidí na kategorie očkovaných a neočkovaných. Zákon by totiž dal hlavnímu hygienikovi možnost zvýhodňovat očkované při uplatňovaní protiepidemických opatření. Očkovaní by měli při zhoršení epidemické situace mírnější pravidla, mohli by například na hromadné akce. Nenaočkovaní by k tomu potřebovali negativní test na covid-19, který se však aktuálně platí.

Po dohodě o bezplatných testech ale dnes Krajniak řekl, že strana zákon v hlasování podpoří. Návrh je v prvním čtení a podle serveru Sme.sk by se mělo hlasovat po skončení debaty.

Ti, kdo přišli protestovat, vyzývají policisty, aby se k nim přidali, ozývalo se pískání a volání "hanba" a "nevzdáme se". Někteří lidé přišli se státními vlajkami.

Na Slovensku zemřelo po nákaze covidem-19 na 14.000 lidí a země patří v Evropské unii ke státům s malým počtem naočkovaných. Alespoň jednu dávku vakcíny dostalo kolem 40 procent občanů, obě dávky přes 35 procent lidí.