Na hřebenech Krkonoš se ještě drží sníh, například u Výrovky stále tvoří pověstnou sněhovou bariéru. Silničáři z Libereckého kraje ještě v průběhu tohoto týdne odhrnovali sníh z horské silnice z Horních Míseček na Zlaté návrší a dále až k Labské boudě. Teplota se tam pohybovala pod nulou.

"Na horách můžete ještě stavět sněhuláky. Jezděte opatrně, ve vyšších nadmořských výškách se teploty i v příštím týdnu budou pohybovat kolem nuly a silnice mohou být zvláště v ranních hodinách kluzké nebo namrzlé," upozornili silničáři ze společnosti Silnice LK.

Na začátku příštího týdne má na horách sněžit. Potvrzuje to předpověď meteorologů. Podle nich většinu Česka v pondělí odpoledne zasáhne silný vítr. V nárazech může mít rychlost přes 70 kilometrů v hodině. Od severozápadu se začne ochlazovat, v noci na úterý mohou teploty klesat k nule. V noci na úterý na horách napadne až deset centimetrů mokrého sněhu.

Vítr může poškodit stromy a lesy, menší škody může způsobit na budovách, možné jsou komplikace v dopravě. Meteorologové doporučují zajistit okna a dveře a volně uložené předměty, dbát zvýšené opatrnosti venku a při řízení vozidel. Na horách by lidé měli omezit túry, nechodit hlavně na hřebeny a dodržovat pokyny Horské služby.

Varování před sněhem platí od pondělních 23.00 do úterních 6.00. Sníh by mohl poškodit stromy a elektrická vedení, na vozovkách může komplikovat dopravu.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz