„Úžasná sezona, řekla bych tak dvacetiprocentní nárůst co do objemu vodáků a turistů," kvitovala s povděkem ředitelka Dronte pro Ohři Hanka Červenková.

Naposledy před zamčením řeky jeli letos vodáci úsek z Kynšperka do Sokolova. To byla změna oproti minulým letům, kdy se jezdilo ze Sokolova do Lokte. „Ke změně došlo na poslední chvíli, protože jsme museli přesunout zamykání z Lokte do Sokolova," vysvětlila Hanka Červenková. Účastníků bylo méně, organizátoři měli obavy, že nový úsek nebude přitahovat.

„Do čtvrtka bylo přihlášeno jen 12 lidí," poznamenala. Nakonec jich na vodu vyrazilo kolem šedesáti. Bylo to méně než v minulých letech, kdy poslední sjíždění přivábilo až 200 účastníků, ale ti, co přišli, si cestu velmi chválili a změna nikomu nevadila. „Vyrazili jsme už ve dvanáct a jelo se krásně. Říkali, že je po deseti letech nejlepší voda, tak jsme si vybrali nejlepší vodu," pochvalovalo si Ohři pět přátel z Lovosic.

Ani s přesunutím zamykání do Sokolova nakonec neměli lidé problém. I organizátoři byli spokojení. „Moc mě potěšilo, kolik dorazilo Sokolováků," byla ráda Hanka Červenková. „I řadě vodáků se líbila změna. Loděnice je menší, chválili se, že byli blíž i vystupujícím kapelám," doplnil Míla Pražák, který uvažuje o tom, že by odemykání a zamykání Ohře trvale přemístil do loděnic Dronte v Kynšperku nebo Sokolově.

Autor: Lucie Žippaiová