Karpacz

Městečko se nachází na úpatí Sněžky a nabízí ideální podmínky pro lyžaře. Je možné si vybrat z mnoha lyžařských svahů, které na území města jsou. Na náročnější lyžaře čeká areál na úpatí Sněžky. Nachází se zde sedm vleků a šest různě obtížných sjezdovek. Na třech z nich funguje umělé zasněžování. Návštěvníky, kteří se věnují lyžování na běžkách, nadchne pěkně umístěná běžkařská trasa v Karpaczi Górnym a více než 13 kilometrů dlouhá trasa u horské chaty Dom Śląski (Slezský dům).

Sedačková lanová dráha umožňuje z polské strany nejrychlejší cestu na Sněžku.

Karpacz je nejvýznamnějším horským střediskem východní části polských Krkonoš. Počátky městečka sahají do 14. století, kdy zde působili hledači pokladů. Dolování rud pokračovalo až do 18. století. Karpacz byl známý i jako sídlo cechu laborantů, výrobců léků z horských bylin.

Návštěvníci mohou zavítat do kostelíka Wang a do Muzea sportu a turistiky.

Szklarska Poręba

Jedny z nejznámějších polských lázní leží na úpatí Szrenice v západní části Krkonoš.

Na své si tu přijdou lyžaři i snowboardisté. Je zde na dvacet lyžařských vleků a sedačkových lanovek. Nově byla dána do užívání šestisedačková lanovka Krkonoše Express, která je považovaná za nejdelší tohoto typu v Polsku. Měří 2393 metrů.

Lubawka

Město při hranicích s Českou republikou nedaleko Žacléře. Lyžařům nabízí dva vleky a čtyři sjezdovky na úbočí Świętej góry.

Zachełmie

Místo v Krkonoších poblíž Karpacze a města Jelení Hora. U hotelu Amanda se nacházejí dva vleky. V okolí je možné si prohlédnout zříceninu hradu Chojnik.