Léčebné lázně Bohdaneč jsou dlouhá léta vyhledávaným místem k léčbě pohybového ústrojí a k následné péči po ortopedických operacích. Proslulé jsou zejména specifickým využitím unikátního přírodního léčivého zdroje - slatiny a přírodní minerální vody. Jako jediné lázně v České republice totiž využívají k aplikaci slatiny speciální zábalové vany, vyhřívaná vodní lůžka obepínající celé tělo, která zajistí pocit beztíže a naprostého uvolnění aniž by se klient namočil. Přírodní minerální voda se využívá hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání. Tyto lázně jsou perfektní volbou pro ty, kteří měli či mají problémy s pohybovým ústrojím, absolvovali operace se potýkají s vleklým onemocněním kloubů.

Zdroj: archiv DSVČ - Lázně Bohdaneč, slatina

Špičkovou péči poskytuje tzv. Medical Spa koncept, který uspokojí i nejnáročnější klientelu. Jedná se o propojení individuálního léčebného přístupu a relaxace prostřednictvím moderní rehabilitace a zdravotních aktivit, které vedou ke zlepšení subjektivního pocitu zdraví a kvality života vůbec. To vše pod dohledem lékařů a odborného zdravotního personálu.

Zdroj: archiv DSVČ - Lázně Bohdaneč

Medical Wellness Clinic je součástí Léčebných lázní Bohdaneč se zaměřením na moderní a alternativní metody léčby i terapie, které se tu snoubí s poznatky západní medicíny. Celostní přístup, který je pro toto zařízení typický, kombinuje tradiční léčebné  procedury s wellness prvky. Vyzkoušet tu můžete široké spektrum metod včetně autopatie, metody RUŠ, oxygenoterapie, kryoterapie či vysokodávkovou infuzní terapii vitamínem C. Na své si tu přijdou ale také milovníci estetických procedur pro zkrášlení pleti i celého těla - od relaxačního kosmetického ošetření po sofistikované metody omlazení pokožky či redukce podkožního tuku.

Zdroj: archiv DSVČ - Lázně Bohdaneč

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.
Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou, kterých můžete využít i v této době. Nechte se inspirovat našimi tipy a zamiřte do přírody. Až se situace vylepší můžete si vychutnat i ta místa, kde je nyní zavřeno.

Více podrobností najdete na llb.cz.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism
kudyznudy.cz

Text: Nina Černá