Vždyť v hlavním městě Alp jdou lyžařské požitky ruku v ruce s městským šarmem. Stačí přímo ve středu města  nastoupit do lyžařského autobusu nebo na lanovku a o pouhých 20 minut později  už si připínáte lyže a vyrážíte pod azurově modrou oblohou na sjezdovky pokryté běloskvoucím sněhem, třpytícím se v paprscích slunce.

Hned tři olympiády

O sportovní, ale i hostitelské tradici Innsbrucku nejlépe svědčí fakt, že toto město jako první v historii uspořádalo hned třikrát Zimní olympijské hry (1964, 1976, 2012). Není proto divu, že právě tady najdou zimní sportovci perfektní podmínky pro všechny druhy „bílého sportu".

9 lyžařských oblastí, včetně lyžování na ledovci, obklopuje jako magický prstenec hlavní město Alp, Innsbruck.

Mohou se těšit na 300 kilometrů sjezdovek, sedm snowparků a funparků, upravované trasy pro běžecké lyžování a v neposlední řadě i na místa, kde se odehrávalo olympijské sportovní klání. Třeba na odvážně pojatý skokanský můstek v areálu Bergisel – dílo světově proslulé architekty Zahy Hadid, kde se nabízí nezapomenutelné posezení ve vyhlídkové kavárně. Nebo na olympijskou bobovou a sáňkařskou dráhu, kterou si  může každý sjet ve „výletním" bobu řízeném zkušeným pilotem – nebo ještě odvážněji – řítit se dolů ledovým korytem na čtyřmístném závodním woku.

9 lyžařských oblastí, včetně lyžování na ledovci, obklopuje jako magický prstenec hlavní město Alp, Innsbruck.

Kam vyrazit na „après ski"?

K zážitkům patří také neobyčejné innsbrucké „après ski". Oblíbenými místy setkávání po dni stráveném na sjezdovce jsou vinné bary a zákusky či káva zase zvláště dobře chutnají třeba v kavárně „Sacher", která je pobočkou proslulého stejnojmenného vídeňského podniku. K zimní dovolené v Innsbrucku patří i procházky podloubími středověkého starého města, ústící na hlavní třídu Maria-Theresien-Strasse.  Pěší zóna láká také svými atraktivními obchody a nákupními možnostmi v centru Rathausgalerien nebo elegantním obchodním domě Kaufhaus Tyrol.

Labužníci si přijdou na své jak v některé ze špičkových, gastronomickými cenami vyznamenaných restaurací tak v typických útulných lokálech starobylých tyrolských hostinců. Za zmínku jistě stojí také innsbrucký noční život – od pulzujících barů až po návštěvy divadla.

V předvánočním období se rozbuší srdce romantiků při návštěvě některého z pěti innsbruckých vánočních trhů. Kouzlo horských Vánoc a adventu působí svou magickou silou na každého návštěvníka.