Podrobnosti o jarní sezóně přinesl ředitel areálu Jaroslav Krejčí ml. „Areál chceme co nejvíce otevřít veřejnosti. Zejména pak rodinám s dětmi. Tomu odpovídá skladba novinek, s nimiž budeme od května postupně přicházet. Návštěvníci k nám mohou přijet na jeden den, nebo se ubytovat v našich penzionech, apartmánech či přímo v Hotelu Monínec,“ popsal.

Monínec už dávno není pouze lyžařským areálem. Vedle ježdění na zhruba 2,5 kilometrové bikové trati, kterou se svým týmem navrhl a vloni otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler, je zde řada dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek. Pro vášnivé bikery se nabízí 1,5 kilometru dlouhý bike park. Za zhruba 15 milionů korun se pod hotelem během července otevřou nové terasy, jejichž součástí bude bazén a dětské hřiště.

NOVÝ AKTIVITY PARK

V dolní části areálu u restaurace M2 už od května návštěvníci najdou nově vzniknuvší aktivity park. Ve kterém se všichni členové rodiny zabaví například na nové kuličkové dráze a vodní maxiskluzavce, které budou dlouhé vždy zhruba 100 metrů. Tyto nové aktivity doplní stávající nabídku, tedy tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf.

Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol. Jen několik málo desítek metrů odsud je vzdálený Pilský rybník, kde je pro návštěvníky nově připravena možnost využití aquazorbingu, ježdění na paddle boardech či na voru. Díky aquazorbingu si tak bude moci každý vyzkoušet chůzi po vodní hladině rybníka, přemety, otočky a jiné triky. Paddleboarding je pak vodní sport, kdy jezdec stojí na prkně podobném surfovému longboardu a k pohybu používá dlouhé pádlo.

Aktivity park otevřou návštěvníkům od května do června vždy o víkendech, během července a srpna každodenně. Otevírací doba bude od 10 do 17 hodin. Zvýhodněné celodenní vstupné vyjde na 490 korun.