Mnohé děti si rodinný výlet zpestřovaly jízdou na bobech nebo saních. Ty, co je neměly, si užívaly sněhu koulováním.

Zkřehlá těla si lidé mohli ohřát v jednotlivých staveních, která pod sněhovou pokrývkou vypadala opravdu pohádkově.

Návštěvníci mohli vidět, jak se přede. V domě z Krchleb si každý mohl vyzkoušet výrobu vonných františků a v kovárně ze Starého Bydžova si hlavně děti zkoušely vyrábět hřebíky. Nechybělo ani povídání o novoročních a tříkrálových obyčejích, a tak se lidé dozvěděli například to, jak to bylo s děvečkami, které v jednotlivých staveních pomáhaly. Většinou prý pracovaly za nocleh a stravu. Když odcházely, dostaly výslužku a někdy také nějakou minci na přilepšenou. Děti si mohly vyzkoušet drátkování nebo si nakreslit Tři krále. Každý také mohl ochutnat voňavý jablečný čaj. V programu pochopitelně nechyběla ani tradiční Tříkrálová obchůzka s koledou a žehnáním jednotlivým stavením. Ti, kteří to ještě nevěděli, zjistili, co vlastně znamená nápis C+M+B+2017. Jde o zkratku latinského Christus mansionem benedicat. Ta v překladu znamená Kristus požehnej tomuto domu.

Lidé se v areálu mohli také občerstvit. V nabídce byly například na ohni pečené brambory, polévky nebo nejrůznější koláče. Každý si tak vybral, na co měl chuť.

„Skanzen jsem navštívila po dlouhé době a jsem ráda, že zrovna na Tři krále," přiznala návštěvnice Lenka Pavlíčková. Nejvíce ji prý zaujalo právě koledování. „Líbilo se mi také malování na sklo a výroba františků," dodala s tím, že na vlastní kůži si to však nevyzkoušela.