"V provozu máme lanovku a pomu, plus tři sjezdovky, určitě to ještě příští týden vydrží. Ono se to teď moc nemění, v noci to přituhne, přes den je to trochu měkčí. Běžecké stopy jsou už asi 14 dní neupravitelné, tam už žádný sníh není," řekl o víkendu Josef Dlouhý ze Sport areálu Klíny na Mostecku.

Na svazích v Klínech leží kolem 40 centimetrů technického sněhu. "Je to jen o technickém, ten přírodní odtál, jsou možná ještě zbytečky někde v stínu," poznamenal. Středisko je v provozu denně včetně večerního lyžování, na nezájem si nemohou stěžovat. "Lidi chodí, jsou jarní prázdniny, jsou to stovky lidí denně," dodal Dlouhý.

Také v Telnici se stále lyžuje. "Ještě jsme v provozu, v noci mrzlo, tak jsme to urolbovali. Děláme plány, jak budeme zasněžovat, protože se má ochladit v půlce týdne. Je to sjízdné, ale chtělo by to dosněžit," řekl Jindřich Holinger z tamního skiareálu. Lidí ale podle něj moc nechodí. V provozu je v Telnici lanovka a vlek a dvě upravené sjezdovky. Podmínky jsou stále dobré, na svahu leží až 40 centimetrů sněhu. "Už to ale není pěkné, není to podle našich představ, potřebujeme to dosněžit," dodal.

Už od konce předminulého týdne je kvůli nedostatku sněhu uzavřený areál v Horním Podluží na Děčínsku. Provoz musel kvůli nedostatku sněhu přerušit i areál Alšovka u Klášterce nad Ohří, mimo provoz je také lyžařské středisko v Českém Jiřetíně.