Poprvé se postaví na pódium vedle filharmoniků a zazpívá třeba píseň Závidím. Naďa Urbánková bude hostem nedělního koncertu jihlavské Filharmonie Gustava Mahlera (FGM) nazvaného Slavné (nejen filmové) melodie. Filharmonici na jeviště Divadelního sálu Domu kultury v Jihlavě pozvali také Jiřího Juránka, který se představí coby legenda popu Elvis Presley.

„Paní Naďa Urbánková je profesionál. Zkoušení probíhalo stejně jako s každým jiným sólistou. Dopředu jsem se s paní Urbánkovou dohodl na skladbách, které bude zpívat. Já je pak přearanžoval pro symfonický orchestr a společně jsme skladby nazkoušeli," přiblížil šéfdirigent FGM Jiří Jakeš.

Zazní zpěvaččiny nejznámější hity

Vystoupení stále populární české zpěvačky, která mimochodem žije na Vysočině, v Želivě na Pelhřimovsku a lidé ji mohou slýchat v pravidelných pořadech jihlavského Českého rozhlasu Region, bude po boku filharmoniků premiérové. Ještě nikdy zatím s žádnou filharmonií nezpívala.

Nabízí se otázka, zda se vůbec dá skloubit vystoupení filharmoniků se zpěvačkou typu Nadi Urbánkové. „Není to až tak těžké a výsledek mohou posoudit diváci v neděli na koncertě. Výsledek je určitě zajímavý," podotkl Jakeš. Naďa Urbánková zazpívá asi jednu ze svých nejznámějších písní Závidím. „Dále skladbu, se kterou vyhrála stříbrnou Bratislavskou lyru 1969, Mosaznej džbán a další," řekl šéfdirigent Jakeš.

Pro diváky bude zajímavé také vystoupení Jiřího Juránka, který se publiku za doprovodu FGM představí jako světoznámá legenda Elvis Presley, a to i v kopii jeho kostýmu.

„Koncert je doplněn filmovými melodiemi v úpravě pro filharmonii a její sólisty. V sólových partech se představí například violoncellista Lukáš Svoboda nebo koncertní mistr filharmonie, houslistka Lenka Kopplová, a další," uvedl Jakeš.

Nedělní koncert FGM a hostů se bude konat tradičně v Domě kultury v Jihlavě. Začne v sedm hodin večer. Vstupenky přijdou na 150 korun a snížené vstupné je 120 korun.