Kambodžský Viroth Hotel se nachází v centru Siem Reapu, nedaleko chrámu Wat Bo. Může se chlubit designem inspirovaným 50. léty a také nezvyklými vertikálními zahradami, které jsou plné zeleně. V budově se nachází 35 stylových pokojů a nechybí zde ani dvacetimetrový bazén, lázně, fitness, spa a mnoho dalšího.

O vítězi rozhoduje algoritmus, který analyzuje miliony recenzí a názorů shromážděných během jednoho roku na TripAdvisoru od cestujících z celého světa. Stránky analyzovaly více než osm tisíc nemovitostí v 94 zemích. Podle serveru Daily Mail nasbíral kambodžský Viroth’s Hotel 910 recenzí, z nichž bylo 95 procent skvělých a žádná podprůměrná.

Viroth´s HotelZdroj: Viroth´s Hotel

Celkový žebříček nejlepších hotelů: 
1. Viroth’s Hotel - Kambodža
2. Tulemar Bungalows & Villas - Kostarika
3. Palác Umaid Bhawan - Indie
4. Hanoi La Siesta Hotel & Spa - Vietnam
5. Hotel Gili Lankanfushi - Maledivy
6. Hotel Belvedere - Itálie
7. The Nantucket Hotel & Resort - USA
8. La Réserve Paris Hotel & Spa - Francie
9. Nayara Springs - Kostarika
10.Hanoi La Siesta Hotel Trendy - Vietnam

Hosté chválí lokalitu, stylové vybavení i dostupnost do centra. Často také zmiňovali pozorný personál a vynikající jídlo. „Skvělý design interiéru a úžasný servis, včetně černé vintage limuzíny značky Mercedes, která nás do hotelu dopravila. To vše korunuje skvělý a přátelský personál. Velmi doporučujeme,“ píše jeden z uživatelů. Další vyzdvihuje hotel jako oázu klidu v kontrastu s ruchem v Siem Reap.

Turisté uvedli jako velkou výhodu také relativně nízkou cenu. Jedna noc v hotelu vyjde v přepočtu na 2200 korun.

Ilustrační foto.
Romantika dávných lásek láká k valentýnským výletům

„Vítězství v Travellers Choice Awards je pro nás obrovským úspěchem,“ řekl spoluvlastník hotelu Fabien Martial. „Jsem velmi pyšný na náš tým a doufám, že toto ocenění je ještě více povzbudí, aby pro naše hosty chtěli vždy to nejlepší,“ dodal.Druhé místo v žebříčku obsadily bungalovy na Kostarice. Zdroj: TripAdvisor

Hotel, který v žebříčku skončil druhý, je hotel Tulemar Bungalows & Villas ve středoamerické Kostarice. Jedná se o resort, který má 34 samostatných domů, jež jsou částečně zasazeny do džungle. Nachází se hned u národního parku Manuel Antonio a může se chlubit panoramatickými výhledy na pobřeží. Resort zahrnuje soukromou pláž a čtyři bazény, stejně jako spa a mnoho dalších služeb.

Umaid Bhawan Palace JodhpurZdroj: Tripadvisor

Na třetím místě pak skončil palác Umaid Bhawan v indickém Džódpuru. Tento luxusní hotel je také domovem královské rodiny (stále je také 6. největší soukromou rezidencí na světě). Jeho hotelová část nabízí 64 pokojů a apartmánů inspirovaných stylem Art Deco. Palác také obklopuje 26 akrů nádherných zahrad s bazénem.

Hojně jsou zastoupeny ovšem i evropské hotely, na šestém místě skončil Belvedere v italském Riccione, dále La Reserve Paris ve francouzském hlavním městě nebo budapešťský hotel Aria, který loni žebříčku kraloval.

Ve Traveler´s Choice Award se také kromě hlavní kategorie oceňují i malé hotely v různých kategoriích. V jedné z kategorií, která oceňuje skvělý servis, tak můžeme nalézt dva české zástupce – pražský hotel Pod Věží na Malé Straně, který se umístil na šestnáctém místě a Residenci Agnes v pražské Haštalské ulici. Ta se umístila na 19. místě.

Praha. Ilustrační foto.
New York Times zařadily Prahu na seznam míst, která byste letos měli navštívit