V největším slovenském lyžařském středisku na obou stranách hory Chopok v Nízkých Tatrách přijde dospělého lyžaře jednodenní lístek na vleky a lanovky v hlavní sezóně při nákupu u pokladny na 38 eur (1030 korun). To je o euro více než před rokem. Za šestidenní skipas zaplatí zájemci 199 eur. Lyžařská sezóna by tam měla odstartovat začátkem prosince, ve středisku byly také vybudovány nové sjezdovky pro méně zdatné lyžaře.

Hlouběji do kapsy budou muset sáhnout i lyžaři, kteří zamíří do Vysokých Tater. V skiareálech v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese denní skipas zdraží o dvě eura na 33 eur. Šestidenní permanentka bude stát 174 eur, v předchozí sezoně to bylo 162 eur.

Největší lyžařská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách provozuje společnost Tatry mountain resorts (TMR), která v minulých letech mohutně investovala do jejich modernizace. TMR v rámci svého věrnostního programu nabízí lyžařům slevu při nákupu skipasů přes internet. Mimo hlavní sezonu, která ve střediscích TMR potrvá od 23. prosince do 29. března příštího roku, budou lístky na vleky a lanovky levnější.

Jiná lyžařská střediska na Slovensku ceny naopak neměnila. Například na Donovalech na středním Slovensku bude skipas v hlavní sezoně stát 26 eur.

Předchozí zimní turistická sezóna na Slovensku dopadla i díky lepším povětrnostním podmínkám lépe než před rokem, kdy návštěvnost horských středisek ovlivnilo teplé počasí a nedostatek přírodního sněhu.

V Česku se ceny skipasů v letošní sezoně zvýší hlavně ve větších střediscích, většinou do pěti procent. Například ve Špindlerově Mlýně tak jednodenní skipas v hlavní sezoně zdraží o 100 korun na 850 korun. Skipasy ve středisku Černá Hora-Pec pod Sněžkou v hlavní sezoně zdraží o 40 korun na 690 korun, v nově zavedené TOP sezoně o Vánocích a v únoru budou stát 750 Kč.