Chilli fest Praha

Kde: Hořejší nábřeží, Praha 5

Kdy: 28. 9. 2019 od 10.00

Proč právě sem: Netradiční gastronomický festival láká návštěvníky na soutěž v pojídání chilli, kde je hlavní cenou poukaz na letenku do světové destinace proslulé pálivostí jídel. Součástí akce bude také soutěž v pojídání chilli, která bude v kádích s ledem, aby pálivost pronikla do celého těla. Zájemci mohou soutěžit také ve vytrvalostním saunování nebo se mohou projít po střepech a žhavém uhlí. Více než sedmdesát stánků nabídne pálivé a kořeněné pokrmy, semínka, chilli omáčky, sušené chilli papričky a další

Chillipoint (restaurace a obchod)

Kde: Havelská 8, Praha 1

Kdy: celoročně

Proč právě sem: Důkazem toho, že chilli skvěle dochucuje jídlo, může být restaurace a obchod Chillipoint v pražském Starém Městě. V obchodě si lidé mohou nakoupit čerstvé druhy chilli papriček nebo jejich sazenice. Obchod je spojený s barem, kde obsluha servíruje pikantně upravené tradiční koktejly nebo chilli drinky. Po pár schodech se návštěvníci ocitnou v restauraci. Milovníci chilli si mohou pochutnat na různých omáčkách nebo marmeládě obsahující tuto přísadu. Lidé ocení třeba výklad a doporučení, jak chilli konzumovat.

Chilli festival Mechov

Kde: Hradec Králové, náměstí 5. května

Kdy: 21. 9. 2019 od 10.00

Proč právě sem: Celý den mezi lidmi z oboru chilli gastronomie, kteří o těchto pokrmech povedou zajímavé přednášky – to a mnoho dalšího nabízí letošní Chilli festival Mechov. Součástí této akce bude například tradiční soutěž v pojídání chilli, do které se mohou zájemci registrovat. Návštěvníci se můžou těšit také na velké zastoupení výrobců omáček, na skvělé kapely, workshop a další zajímavosti. Kompletní program bude zveřejněný brzy. Vstupné na festival je zdarma.

Čili bar Praha

Kde: Kožná 8, Praha

Kdy: každý den od 19.00 do 03.00

Proč právě sem: Chilli se odráží v interiéru a také ve speciálním panáku vyrobeném právě z chilli papriček. Návštěvníci se můžou těšit i na pestrou nabídku až čtyřiceti rumů z různých zákoutí světa, jako je Karibik, Jamajka, Kolumbie či Venezuela. Bar láká také na tequilly, vytříbené whisky a francouzská nebo česká vína. V nápojovém lístku je také několik výborných koktejlů z čerstvých surovin nebo například pivní klasik Bernard pro vlastence.

Pět důvodů proč jíst chilli papričky - InfografikaZdroj: Deník

Chillibraní & Chilližrout – Festival milovníků pálivého

Kde: Riviéra Brno, Jihomoravský kraj

Kdy: 28. 9. 2019 od 11.00 do 24.00

Proč právě sem: Mistrovství České republiky a Slovenska v pojídání pálivých pokrmů čeká na návštěvníky sedmého ročníku evropského festivalu chilli papriček v Brně. Pro zájemce jsou přichystány různé workshopy, kde se dozvědí, jak chilli pěstovat a upravovat. Chybět nebudou ani ochutnávky specialit. Lidem, kteří si chtějí udělat zásoby chilli na celý rok, je určen Chilli market s nejrůznějšími druhy těchto papriček. Atmosféru festivalu zpříjemní koupaliště Riviéra.

Chilli for people

Kde: Morkůvky, Jihomoravský kraj

Kdy: 29. 9. 2019 od 14.00

Proč právě sem: Nadšencům chilli papriček je určený čtvrtý ročník festivalu v Morkůvkách. Pro návštěvníky budou připraveny stánky s nejrůznějšími chilli papričkami a produktů z nich. Vrcholem odpoledne bude soutěž v pojídání pekelně ostrých papriček a dalších produktů. Chybět nebude ani pivo na uhašení žízně, burgery, kimči polévka nebo chilli pasty a různé omáčky.

Chillifest Břeclav

Kde: Břeclav

Kdy: 14. 9. 2019 od 10.00

Proč právě sem: Každoroční oslava úrody chilli papriček chystá ochutnávku soutěžních jídel pro milovníky chilli. Pokrmy budou připravovat opravdoví nadšenci, kteří vynikají ve svém oboru. Vstupné je zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na speciality od výrobců omáček a koření, pěstitelů chilli a profesionálních kuchařů. Součástí festivalu bude také soutěž ve vaření s chilli v zabijačkových kotlích nebo také soutěž v pojídání chilli, do které se může zaregistrovat každý zájemce.

Extrem food a travel festival Olomouc

Kde: Olomouc, Pekární 26

Kdy: 21. 9. 2019 od 10.00

Proč právě sem: Návštěvníci čtvrtého ročníku Extrem food festivalu v Olomouci se mohou těšit na exotické jídlo a ovoce, hmyzí kuchyni, chilli speciality, čtyři cestovatelské přednášky či exotické tance. Součástí programu bude také několik soutěží, jako například soutěž v pojídání extrem food menu, soupeření v pojídání chilli piva lžičkou nebo také pojídání švédského rybího jídla surströmming. Festival láká na hada, hmyz, exotické nápoje nebo také na kuřecí pařáty. Vstupné je 130 korun.

Slavnosti cibule

Kde: Račetice, Ústecký kraj

Kdy: 14. 9. 2019 od 10.00 od 22.00

Proč právě sem: Nejlepší cibulačky mohou lidé ochutnat na šestém ročníku cibulových slavností v Račeticích. Zájemci si budou moci pochutnat také třeba na cibulovém štrúdlu nebo nakládaných cibulkách. Milovníci piva ocení jeho speciální verzi – jak jinak než z cibule. Součástí slavností bude také výstava zemědělské techniky, domácích zvířat nebo jarmark cibulových výrobků. Chybět nebudou ani nejrůznější soutěže pro celou rodinu. Festival je zčásti také hudební. Finální program nicméně organizátoři stále chystají.

Pět chilli papriček na žebříčku pálivosti - InfografikaZdroj: Deník

Festival česneku

Kde: zámek Buchlovice na Uherskohradišťsku

Kdy: 27. 7. 2019 od 10.00 do 18.00

Proč právě sem: Lidé libující si v pěstování a pojídání česneku mohou pošestnácté zavítat na buchlovický zámek. Odborníci jim představí pěstování této plodiny a chybět nebude ani česnekové občerstvení – třeba česneková zmrzlina, pálenka nebo koláče. Jednou z festivalových specialit jsou také třeba stroužky v čokoládě. Nadšenci se pak mohou utkat v lukostřelbě na česnekový cíl nebo v mistrovství plivání česneku do dálky. Chybět nebudou ani stánky s nejkvalitnějším česnekem od trhovců z Čech a Moravy.