Německé ministerstvo zahraničí zatím nevydalo žádné doporučení, aby turisté nejezdili do Egypta nebo přímo do Šarm aš-Šajchu. Úřad už dříve oznámil, že s takovým rozhodnutím počká až na výsledek vyšetřování příčin zřícení ruského letadla. Ministerstvo dopravy však už oznámilo, že povolí přílet do Německa pouze těm letadlům, která nebudou mít žádná zavazadla v nákladním prostoru. Cestující si mohou z Šarm aš-Šajchu přivézt pouze příruční zavazadla.

Cestovní kancelář FTI, která je na německém trhu největší operátor zájezdů do Egypta, zrušila všechny zájezdy do Šarm aš-Šajchu až do začátku března. Cestovní kanceláře Tui, Neckermann a cestovní kancelář autoklubu ADAC oznámily, že nebudou vypravovat žádné zájezdy do Šarm aš-Šajchu přinejmenším do konce ledna. Operátoři nabízejí zákazníkům možnost už objednané zájezdy bezplatně zrušit nebo je přeložit na jiný termín či do jiného letoviska.

Německé ministerstvo dopravy svým opatřením reaguje na podezření, že zřícení ruského letadla, při němž zemřelo všech 224 lidí na palubě, zavinila bomba. Podle amerických a britských rozvědek nálož patrně umístil do nákladního prostoru stoupenec hnutí Islámský stát (IS). Řada zemí, včetně Ruska, následně pozastavila lety turistů do Egypta. Běžné lety mají být obnoveny, až bude prověřena bezpečnost egyptských letišť.

Server Focus Online nicméně připomíná, že Šarm aš-Šajch nepatří mezi nejoblíbenější německá letoviska v Egyptě. Většina německých turistů míří každý rok do Hurghady.