1/4

Extremadura (Španělsko): dobyvatelé, amfiteátr, třešňové pivo

close Extremadura info Zdroj: Shutterstock zoom_in Ve městě Cáceres se mísí mnoho historických stavebních slohů.

Na rozdíl od sousední Andalusie nebo Portugalska není vyhlášenou turistickou lokalitou. Naopak, Extremadura platí za nejméně navštěvovanou španělskou provincii. A možná proto ji cestovatelé označují za to „pravé, autentické Španělsko“. Region nabízí bohatou historii, sluncem zalité přírodní scenérie i lokální gastronomii.

Na samotný počátek našeho letopočtu se vrátíte v Méridě s jejím dechberoucím antickým amfiteátrem a zachovalými akvadukty. Jsou zapsané na seznam UNESCO, stejně jako historické centrum města Cáceres, v němž se mísí maorský a románský sloh s gotikou i renesancí. Úzkými uličkami doputujete k monumentální starobylé katedrále v opevněném historickém městě Plasencia.

Zbavení se muslimské nadvlády nad Španělskem a zároveň objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem připomíná klášter Santa María de Guadalupe. Mimochodem, Extremaduře se také říká „Země dobyvatelů“, protože odtud pocházeli slavní mořeplavci a válečníci Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Pedro de Valvidia a mnozí další.

Mezi výlety ochutnejte místní speciality. Jamon iberico neboli sušená šunka z polodivokých iberijských prasat živících se výhradně žaludy je celosvětově známou pochoutkou. Stejně jako ovčí sýr krémové konzistence Torta del Casar. Není tajemstvím, že nejlepší třešně celého pyrenejského poloostrova pěstují v údolí řeky Jerte. Lokální řemeslná třešňová piva proto rozhodně stojí za zkoušku. Jako upomínku z cest si domů můžete koupit plechovou dózičku s vyhlášenou uzenou paprikou Pimenton de La Vera.

loading
arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right