Novinku, kterou návštěvníci lyžařského areálu v Říčkách pocítí asi nejvíce, je nová, širší a bezpečnější příjezdová cesta. Přímo ve Skicentru Říčky se pak investovalo do techniky.

„Naší největší investicí byl nákup nové rolby s navijákem. Dále jsme pořídili nový stroj do skiservisu na úpravu lyží a snowboardů a mezi novinky patří i zavedení sezonního skipasu a vybudování přístřešku v prostoru lyžařské školy. Je to takový altán, kde se děti budou moci přezout, převléct bez toho, že by na ně sněžilo nebo pršelo,“uvedl Jan Dufek, ředitel společnosti provozující lyžařský areál v Říčkách.

Lyžaři v Říčkách si v nadcházející sezoně připlatí o necelých deset procent. „Celodenní jízdenka ve vedlejší sezoně vyjde na 520 korun a v hlavní sezoně na 570 korun,“ dodal Jan Dufek.

Půlhodina navíc

Skicentrum v Deštném v Orlických horách se velké investice dočkalo loni, kdy byla zprovozněna nová lanovka. Letos se provozovatelé zaměřili na optimalizaci technologií na výrobu technického sněhu.

„V ceníku jsme pak zaváděli juniorské jízdné a provozní novinkou je to, že každý den budeme začínat od půl deváté, vždycky jsme začínali až od devíti hodin,“ sdělil Petr Prouza, jednatel společnosti Sport Profi, která lyžařský areál provozuje.

Také v Deštném se ceny o něco zvýší. „Celodenní jízdné se zvedá ze 490 na 520 korun, což odpovídá té půlhodině navíc,“ vysvětlil Petr Prouza.